SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Asica

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 41
gości: 41
użytkowników: 0

dzisiaj: 516
ogółem: 8741793
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1515

REKLAMA :)
autor: Beata79, GG:41105242015-07-14 21:25

Złość, niedowierzanie i kolejne pytanie bez odpowiedzi...dlaczego?!?! Dzisiaj, 3,5 roku po zakończonym leczeniu kiedy to mój hematolog twierdzi, że jestem wyleczona z chłoniaka...Od innego lekarza usłyszałam kolejną diagnozę...czerniak złośliwy... A było to tylko rutynowe wycięcie niewinnie wyglądającego pieprzyka. Czy to nie za dużo na jednego człowieka???



Gizmo2015-07-15 12:02

???? Nie wiem co nan napisac...tskie rzeczy nie powinny sie zdarzac:-(



Anias 2015-07-15 12:45

Pozostaje mieć nadzieje że został wyliczony przez wycięcie.. Trzymam kciuki



Beata 2015-07-16 20:00

Beatko,
A co mówią lekarze?



beata792015-07-17 11:52

W poniedziałek mam wizytę u dobrego specjalisty z dziedziny czerniaków więc dam znać co ze mną dalej.



Nessa2015-07-20 22:06

i jak ?



Marta2015-07-20 23:58

Straszne ale czym szybciej wykryte tym lepiej. Oby wystarczylo tylko wyciecie bez lekow. Ja tez mam zmiane od 20 lat, ktora dawno kazali wyciac, a nie wycielam. Przed diagnoza-ziarnica nie robilo to na mnie wrazenia. Po leczeniu ziarnicy znowu nabralo koloru i strach przed czerniakiem powrocil. Mysle, ze wczesne wykrycie ratuje zycie ale ja nie rusze tego nigdy. Bylo niech sobie bedzie. Trzymam kciuki aby ten dziad dopiero probowal wtargnac w Twoje zycie ale mu sie nie uda. Powodzenia!



beata792015-07-21 13:44

Byłam na konsultacji i dowiedziałam się, że czerniak po chłoniaku to wcale nie taka rzadka sprawa... W sierpniu czeka mnie wycięcie obszaru wokół wyciętego pieprzyka oraz usunięcie węzła wartowniczego. Jeżeli wycinki będą czyste histopatologicznie to pozostanę do obserwacji, a jeżeli coś się tam znajdzie (oby nie) to wtedy podejmuje sie decyzje w sprawie dalszego leczenia.
Wierzcie mi, że ten pieprzyk to w ogóle nie wyglądał podejrzanie...oglądało go dwóch, niezależnych dermatologów i żaden z nich nie widział w nim nic podejrzanego. Zdecydowałam wyciąć tylko i wyłącznie dlatego, że zmiana była umiejscowiona w zagięciu uda, pod samym pośladkiem i była przez to podrażniana.
Mam wielką nadzieję, że leczenie zakończy się tym sierpniowym zabiegiem i będę miała z głowy. Bo ile można...



Nessa2015-07-21 15:08

Zatem trzymam kciuki żeby było dobrze. Twój wpis zmotywował mnie do wycięcia mojego znamienia... Pędzę po skierowanie do chirurga.



Marta2015-07-21 19:03

Wierze, ze na tym na skonczy. Usuna obszar i tyle. Oj ja mam teraz faze na punkcie swojego pieprza, ktory znajac zycie moze z postaci lagodnej po leczeniu przeksztalcic sie w zlosliwa. Leczyc sie nie mialabym sily. Jestem w remisji dwa lata i to wydaje mi sie jakbym leczyla sie wczoraj.Dobrze, ze usunelas znamie! Czlowiek moze czasem zwariowac po takich przezyciach. Pozdrawiam



Marta912015-10-07 13:56

Beata, co tam u Ciebie?



beata792015-10-08 16:35

Czekam na kolejny wynik z TK i dopiero po nim będą podjęte kroki w sprawie dalszego leczenia. Odezwę się na pewno.



beata792015-11-04 12:24

Odzywam się, bo już wiem co ze mną dalej. Tomografia wyszła czysto, w przeciwieństwie do wcześniejszego PET. Ale "czerniakowi" lekarze są zdania, że należy wyciąć mi wszystkie węzły sąsiadujące ze zdiagnozowanym czerniakiem. Czeka mnie zabieg usunięcia węzłów pachwinowych i biodrowych z lewej strony. Trzymajcie kciuki.



Marta912015-11-04 19:36

Trzymamy!



Zyrafa102016-01-08 17:29

Beata70 co słychać?



beata792016-01-09 20:19

Tak jak napisałam na ziarnicowym blogu, u mnie wszystko dobrze. Jestem coprawda po kilku zabiegach operacyjnych i lżejsza o 18 węzłów chłonnych ale wszystkie wyniki dobre. Czerniak wycięty w całości - pozostaję do obserwacji, wycięte węzły badane pod katem chłoniaka i czerniaka czyste! 😊



Zyrafa102016-01-10 19:57

Itak trzymać ! Super.