SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Anulek75

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 75
ogółem: 8818608
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
przeszczep
62014-05-10 14:47
autor: sloninka, dodał 2014-05-05 23:06komentuj

Witam ,jakiś czas temu kobieta zaczepiła mnie na onkologii i powiedziała ,że przeszczep szpiku chroni przed wznową , co o tym myślicie?Powiedziała ,że u nas w kraju nie chcą robić dopiero po wznowie ale można zrobić w Niemczech za grube pieniądze, co o tym sądzicie?

autor: Marta91, dodał 2014-05-05 23:54komentuj

> O 23:06, dnia 2014-05-05 sloninka napisał(-a):
> Witam ,jakiś czas temu kobieta zaczepiła mnie na onkologii i powiedziała ,że przeszczep szpiku chroni przed wznową , co o tym myślicie?Powiedziała ,że u nas w kraju nie chcą robić dopiero po wznowie ale można zrobić w Niemczech za grube pieniądze, co o tym sądzicie?

Moja lekarka mówiła, że nie ma badań które mówiłyby , że przeszczep gwarantuje brak wznowy. Nie wiem, jak to jest nie znam się aczkolwiek ja chyba przy leczeniu pierwszego rzutu bym się nie zdecydowała.

+0

autor: Ygonx, dodał 2014-05-06 12:20komentuj

Gwarancji nie ma, żona miała przeszczep w 1 rzucie, ABVD, radio i przeszep. Mineło ponad pół roku i jest spokoj, kontrole. Ale np dziewczyna co razem z nia była na przeszczepie właśnie leży znowu na oddziele po wznowie szykuje sie na kolejny. Tyle ile chorych ludzi tyle przypadków i każdy inny :)

+0

autor: Lena, dodał 2014-05-06 13:29komentuj

Przeszczep zmniejsza ryzyko wznowy, ale wiąże się z różnymi ryzykami (w tym ryzykiem śmierci okołoprzeszczepowej). Jeżeli abvd działa to bez sensu robić przeszczep. To jest leczenie drugiego rzutu.

+0

autor: Syringa, dodał 2014-05-06 17:39komentuj

> O 23:06, dnia 2014-05-05 sloninka napisał(-a):
> Witam ,jakiś czas temu kobieta zaczepiła mnie na onkologii i powiedziała ,że przeszczep szpiku chroni przed wznową , co o tym myślicie?Powiedziała ,że u nas w kraju nie chcą robić dopiero po wznowie ale można zrobić w Niemczech za grube pieniądze, co o tym sądzicie?

Jeśli są medyczne przesłanki, to i u nas zaproponują przeszczep w pierwszym rzucie. A jeżeli w Niemczech wszystkim wciskają przeszczep (w co mimo wszystko wątpię), to w tym akurat przypadku wolę naszych lekarzy.

+0

autor: Zombiradok, dodał 2014-05-08 08:29komentuj


> O 17:39, dnia 2014-05-06 Syringa napisał(-a):
> > O 23:06, dnia 2014-05-05 sloninka napisał(-a):
> > Witam ,jakiś czas temu kobieta zaczepiła mnie na onkologii i powiedziała ,że przeszczep szpiku chroni przed wznową , co o tym myślicie?Powiedziała ,że u nas w kraju nie chcą robić dopiero po wznowie ale można zrobić w Niemczech za grube pieniądze, co o tym sądzicie?
>
> Jeśli są medyczne przesłanki, to i u nas zaproponują przeszczep w pierwszym rzucie. A jeżeli w Niemczech wszystkim wciskają przeszczep (w co mimo wszystko wątpię), to w tym akurat przypadku wolę naszych lekarzy.
Napisze tak przeszczep jest bardzo inwazyjny ,raczej stosuje sie go jako leczenie po drugim rzucie gdy uzyska sie czesciowa lub calkowita remisje, nie daje on gwarancji braku wznowy aczkolwiek zmniejsza ryzyko jej wystapienia. Pamietajmy ze przeszczep czy to autologiczny czy od innego dawcy wiaze sie z licznymi powiklaniami i nie jest to krotkotrwaly proces

+0

autor: Aga71, dodał 2014-05-10 14:47komentuj


> > Jeśli są medyczne przesłanki, to i u nas zaproponują przeszczep w pierwszym rzucie. A jeżeli w Niemczech wszystkim wciskają przeszczep (w co mimo wszystko wątpię), to w tym akurat przypadku wolę naszych lekarzy.
> Napisze tak przeszczep jest bardzo inwazyjny ,raczej stosuje sie go jako leczenie po drugim rzucie gdy uzyska sie czesciowa lub calkowita remisje, nie daje on gwarancji braku wznowy aczkolwiek zmniejsza ryzyko jej wystapienia. Pamietajmy ze przeszczep czy to autologiczny czy od innego dawcy wiaze sie z licznymi powiklaniami i nie jest to krotkotrwaly proces

Dokładnie tak jest. Ja jestem po przeszczepie ponieważ miałam szybko wznowę... właśnie sobie uświadomiłam, że za miesiąc miną 3 lata.Jest różnie, nie zawsze powikłania muszą wystąpić, to zależy od leczenia jakie ma się za sobą. Mnie sponiewierało, ale było to zasadne...wiek plus ilość chemioterapii przed przeszczepem. Jeśli ABVD przynosi efekty nie ma co myśleć o dodatkowej opcji, czyli pzrezczepie, tylko dlatego żeby się zabezpieczyć przed ewentualną wznową. Ta procedura naprawdę jest uciążliwa- chemioterapia BEAM daje ostro popalić.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :