SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Asia_czamo

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 85
ogółem: 8824404
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Diagnoza chloniaka
62017-10-08 20:26
autor: Meg, dodał 2017-06-21 15:02komentuj

Witajcie kochani...
Mam corke z guzem mozgu w wieku 12 lat jej go zdiagnozowano... operacja czesciowego usuniecia guza... radioterapia... chemioterapia powiklana masakrycznie.... 10 lat spokoju.... guz stabilny.... przez przypadek przy standardowym usg tarczycy wyszlo takie cos :
W okolicy prawego kata zuchwy wezel chlonny o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci z widoczna wneka naczyniowa w kolorowym doplerze o nieprawidlowym unaczynieniu wewnatrz wezla chlonnego o wym. 24-14mm. W 1/2 górnej czesci szyji po lewej stronie liczne wezly chlonne lite hipoechogenne bez widocznej wneki naczyniowej lub z zaznaczona wneka naczyniowa ale o nieprawidlowym unaczynienu wewnatrz wezla w kolorowym doplerze szczegolnie liczne wezly chlonne w 1/3 gornej szyi i po stronie lewej i w okolicy lewego kata zuchwy najwieksze o wymiarach 18-12mm, 10-7,5mm

autor: Meg, dodał 2017-06-21 15:19komentuj

> O 15:02, dnia 2017-06-21 Meg napisał(-a):
> Witajcie kochani...
> Mam corke z guzem mozgu w wieku 12 lat jej go zdiagnozowano... operacja czesciowego usuniecia guza... radioterapia... chemioterapia powiklana masakrycznie.... 10 lat spokoju.... guz stabilny.... przez przypadek przy standardowym usg tarczycy wyszlo takie cos :
> W okolicy prawego kata zuchwy wezel chlonny o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci z widoczna wneka naczyniowa w kolorowym doplerze o nieprawidlowym unaczynieniu wewnatrz wezla chlonnego o wym. 24-14mm. W 1/2 górnej czesci szyji po lewej stronie liczne wezly chlonne lite hipoechogenne bez widocznej wneki naczyniowej lub z zaznaczona wneka naczyniowa ale o nieprawidlowym unaczynienu wewnatrz wezla w kolorowym doplerze szczegolnie liczne wezly chlonne w 1/3 gornej szyi i po stronie lewej i w okolicy lewego kata zuchwy najwieksze o wymiarach 18-12mm, 10-7,5mm,9,5-12mm, 17-15mm, największy wezel chlonny w polowie dlugosci szyi o wym.13-9mm. Uwidocznione w usg wezly chlonne sugeruja wezly zmienione przez proces npl..... dostalysmy skierowanie na pobranie wezla do badania i nie pobrali... skierowali na kolejne usg z ewentualna biopsja b.a.c ...oprocz usg makrocytoza krwinek obnizony poziom wit.B12 podwyzszony LDH wysoka ferytyna B2 mikroglobulina gammapatia poliklonalna....
Znacie sie juz troche na tych wynikach i przeszliscie cala diagnostyke.... mamy powod by sie niepokoić .... dzialac szybko czy standarowo.... pomozecie????

+0

autor: Vhjm, dodał 2017-06-21 17:47komentuj

> O 15:02, dnia 2017-06-21 Meg napisał(-a):
> Witajcie kochani...
> Mam corke z guzem mozgu w wieku 12 lat jej go zdiagnozowano... operacja czesciowego usuniecia guza... radioterapia... chemioterapia powiklana masakrycznie.... 10 lat spokoju.... guz stabilny.... przez przypadek przy standardowym usg tarczycy wyszlo takie cos :
> W okolicy prawego kata zuchwy wezel chlonny o niejednorodnej obnizonej echogenicznosci z widoczna wneka naczyniowa w kolorowym doplerze o nieprawidlowym unaczynieniu wewnatrz wezla chlonnego o wym. 24-14mm. W 1/2 górnej czesci szyji po lewej stronie liczne wezly chlonne lite hipoechogenne bez widocznej wneki naczyniowej lub z zaznaczona wneka naczyniowa ale o nieprawidlowym unaczynienu wewnatrz wezla w kolorowym doplerze szczegolnie liczne wezly chlonne w 1/3 gornej szyi i po stronie lewej i w okolicy lewego kata zuchwy najwieksze o wymiarach 18-12mm, 10-7,5mm
Bez biopsji nie ma się co martwić na zapas

+0

autor: Paulahajda, dodał 2017-10-04 13:20komentuj


Witam.Mąż od pol roku ma.powiększone wezly chlonne na szyji.Najwiekszy z dwoch ma 1,8 cm.Dziś odebralisny wyniki.biopsji i nie wiey co dalej robic.dalej
Obraz histopat,w rutynowym.barwieniu He moze odpowiadać reactive folikular hiperplazia.Zmiana wymaga roznicowania z procesami rozrostowymi ukladu chlonnego.Zostana wykonane badania immunochistemiczne.
Rozpoznanie końcowe.
Obraz Hp w oparciu o wyniki badan immunochisyemicznych odpowiada odczynowemu zapaleniu wezla chlonnego.
Z uwagi na nieregularnosc grudek wskazane wykluczenie chorob.wirusowych.
Co.to.moze.oznaczac???

+0

autor: Klaudia, dodał 2017-10-05 04:09komentuj

> O 13:20, dnia 2017-10-04 Paulahajda napisał(-a):
>
> Witam.Mąż od pol roku ma.powiększone wezly chlonne na szyji.Najwiekszy z dwoch ma 1,8 cm.Dziś odebralisny wyniki.biopsji i nie wiey co dalej robic.dalej
> Obraz histopat,w rutynowym.barwieniu He moze odpowiadać reactive folikular hiperplazia.Zmiana wymaga roznicowania z procesami rozrostowymi ukladu chlonnego.Zostana wykonane badania immunochistemiczne.
> Rozpoznanie końcowe.
> Obraz Hp w oparciu o wyniki badan immunochisyemicznych odpowiada odczynowemu zapaleniu wezla chlonnego.
> Z uwagi na nieregularnosc grudek wskazane wykluczenie chorob.wirusowych.
> Co.to.moze.oznaczac???

Hiperplazja to łagodny rozrost (np. tkanki), czyli namnożenie się komórek. Badanie immunochistemiczne ma na celu dokładniejsze określenie problemu, wskazanie antygenów.

Być może powiększenie może utrzymywać się dłuższy czas po przeziębieniu.

Nalezy poczekać na wyniki dokładniejszych badań :)

+0

autor: Paulahajda, dodał 2017-10-08 09:50komentuj

> O 04:09, dnia 2017-10-05 Klaudia napisał(-a):
> > O 13:20, dnia 2017-10-04 Paulahajda napisał(-a):
> >
> > Witam.Mąż od pol roku ma.powiększone wezly chlonne na szyji.Najwiekszy z dwoch ma 1,8 cm.Dziś odebralisny wyniki.biopsji i nie wiey co dalej robic.dalej
> > Obraz histopat,w rutynowym.barwieniu He moze odpowiadać reactive folikular hiperplazia.Zmiana wymaga roznicowania z procesami rozrostowymi ukladu chlonnego.Zostana wykonane badania immunochistemiczne.
> > Rozpoznanie końcowe.
> > Obraz Hp w oparciu o wyniki badan immunochisyemicznych odpowiada odczynowemu zapaleniu wezla chlonnego.
> > Z uwagi na nieregularnosc grudek wskazane wykluczenie chorob.wirusowych.
> > Co.to.moze.oznaczac???
>
> Hiperplazja to łagodny rozrost (np. tkanki), czyli namnożenie się komórek. Badanie immunochistemiczne ma na celu dokładniejsze określenie problemu, wskazanie antygenów.
>
> Być może powiększenie może utrzymywać się dłuższy czas po przeziębieniu.
>
> Nalezy poczekać na wyniki dokładniejszych badań :)

Robiliśmy badania.na.borelioze,toxoplazmoze i tu wyszlo igm 19, igg 0,69 gdzie norma jest do 0,60 i każdy lekarz nawet zakaznik powiedzial,ze zakażenia nie ma.Sprawdzilismy cytomegalie,ebv rowniez.Czy cos.jeszcze.sprawdzić?

+0

autor: Paulahajda, dodał 2017-10-08 20:26komentuj

> O 09:50, dnia 2017-10-08 Paulahajda napisał(-a):
> > O 04:09, dnia 2017-10-05 Klaudia napisał(-a):
> > > O 13:20, dnia 2017-10-04 Paulahajda napisał(-a):
> > >
> > > Witam.Mąż od pol roku ma.powiększone wezly chlonne na szyji.Najwiekszy z dwoch ma 1,8 cm.Dziś odebralisny wyniki.biopsji i nie wiey co dalej robic.dalej
> > > Obraz histopat,w rutynowym.barwieniu He moze odpowiadać reactive folikular hiperplazia.Zmiana wymaga roznicowania z procesami rozrostowymi ukladu chlonnego.Zostana wykonane badania immunochistemiczne.
> > > Rozpoznanie końcowe.
> > > Obraz Hp w oparciu o wyniki badan immunochisyemicznych odpowiada odczynowemu zapaleniu wezla chlonnego.
> > > Z uwagi na nieregularnosc grudek wskazane wykluczenie chorob.wirusowych.
> > > Co.to.moze.oznaczac???
> >
> > Hiperplazja to łagodny rozrost (np. tkanki), czyli namnożenie się komórek. Badanie immunochistemiczne ma na celu dokładniejsze określenie problemu, wskazanie antygenów.
> >
> > Być może powiększenie może utrzymywać się dłuższy czas po przeziębieniu.
> >
> > Nalezy poczekać na wyniki dokładniejszych badań :)
>
> Robiliśmy badania.na.borelioze,toxoplazmoze i tu wyszlo igm 19, igg 0,69 gdzie norma jest do 0,60 i każdy lekarz nawet zakaznik powiedzial,ze zakażenia nie ma.Sprawdzilismy cytomegalie,ebv rowniez.Czy cos.jeszcze.sprawdzić?
Boje sie,ze te grudki moga oznaczac ziarnice.grudkowa...

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :