SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Maco

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 84
ogółem: 8821281
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Co to jest?
52017-09-05 22:08
autor: Marcela, dodał 2017-09-04 22:45komentuj

Cześć.
Mam 20 lata i chorobę skóry pod nazwą rybia łuska.
W listopadzie po raz pierwszy wyczułam coś pod pachą, nie wiem czy to węzeł chłonny, czy odczynowy. Zbagatelizowałam to, ponieważ od września do marca ciągle chorowałam. We wrześniu na mocne przeziębienie. W październiku i listopadzie na choroby gardła i krtani. W grudniu na przeziębienie. W styczniu miałam trochę spokoju ale w lutym miałam grypę. Mam kontakt z dziećmi w rodzinie i co przyniosły ze szkoły, to ja zaraz to miałam. W marcu miałam grypę żołądkową.
Jednak to pod pacha jest cały czas takie jak było, czasem mam wrażenie mniejsze, czasem większe. Przez chorobę przyjmuję lek neotigason, mam tez robioną co pół roku morfologię, próby wątrobowe, nerki. Oraz mocz co rok. Ostatnio badania krwi i moczu miałam w styczniu i nic one nie wykazały, a to pod pachą już było.
Od około sierpnia zeszłego roku mam problemy skórne, podobne do trądziku na twarzy na policzku mam najwięcej. Jedne są bardziej ropne inne nie. Mam także to na plecach. Dermatolog stwierdziła trądzik różowaty i od maja smaruję twarz cutivate i cutibazą. I cały czas było dobrze. Na początku sierpnia dostałam zbiór witam Falvit, cały czas czułam się dobrze, jednak dwa tygodnie temu zaczęłam mieć biegunkę, mdłości, odbijało mi się. Przeczytałam w internecie o problemach ze wchłanianiem żelaza i odstawiłam falvit, na następny dzień było już wszystko dobrze. Jednak ta wysypka do dziś nie chce mi zejść. Dziś sięgnęłam po antybiotyk mając nadzieję, ze będzie dobrze. Od czego mogę mieć to powiększenie pod pachą i czy to może być rak??? Jem jak koń, nie chudnę a nawet przez lato przytyłam. Na badania krwi mam dopiero na koniec września. Czy mam się czego bać?
Dodam, ze przez chorobę nie pocę się pod pachami i mimo gładkości pach nie mam tam włosów.
Proszę o odpowiedź, pozdrawiam :)

autor: Plamer , dodał 2017-09-04 23:41komentuj

> O 22:45, dnia 2017-09-04 Marcela napisał(-a):
> Cześć.
> Mam 20 lata i chorobę skóry pod nazwą rybia łuska.
> W listopadzie po raz pierwszy wyczułam coś pod pachą, nie wiem czy to węzeł chłonny, czy odczynowy. Zbagatelizowałam to, ponieważ od września do marca ciągle chorowałam. We wrześniu na mocne przeziębienie. W październiku i listopadzie na choroby gardła i krtani. W grudniu na przeziębienie. W styczniu miałam trochę spokoju ale w lutym miałam grypę. Mam kontakt z dziećmi w rodzinie i co przyniosły ze szkoły, to ja zaraz to miałam. W marcu miałam grypę żołądkową.
> Jednak to pod pacha jest cały czas takie jak było, czasem mam wrażenie mniejsze, czasem większe. Przez chorobę przyjmuję lek neotigason, mam tez robioną co pół roku morfologię, próby wątrobowe, nerki. Oraz mocz co rok. Ostatnio badania krwi i moczu miałam w styczniu i nic one nie wykazały, a to pod pachą już było.
> Od około sierpnia zeszłego roku mam problemy skórne, podobne do trądziku na twarzy na policzku mam najwięcej. Jedne są bardziej ropne inne nie. Mam także to na plecach. Dermatolog stwierdziła trądzik różowaty i od maja smaruję twarz cutivate i cutibazą. I cały czas było dobrze. Na początku sierpnia dostałam zbiór witam Falvit, cały czas czułam się dobrze, jednak dwa tygodnie temu zaczęłam mieć biegunkę, mdłości, odbijało mi się. Przeczytałam w internecie o problemach ze wchłanianiem żelaza i odstawiłam falvit, na następny dzień było już wszystko dobrze. Jednak ta wysypka do dziś nie chce mi zejść. Dziś sięgnęłam po antybiotyk mając nadzieję, ze będzie dobrze. Od czego mogę mieć to powiększenie pod pachą i czy to może być rak??? Jem jak koń, nie chudnę a nawet przez lato przytyłam. Na badania krwi mam dopiero na koniec września. Czy mam się czego bać?
> Dodam, ze przez chorobę nie pocę się pod pachami i mimo gładkości pach nie mam tam włosów.
> Proszę o odpowiedź, pozdrawiam :)
Gdy ja byłem u onkologa na wycięcie guza moja mama zapytała go o kulkę pod pachą, powiedział, że to od golenia pach i nie ma co się martwić skoro mama mówiła, że 'guz' pojawia się i znika więc może od tego.

+0

autor: Paweł, dodał 2017-09-05 08:39komentuj

A duży masz ten węzeł pod pachą? Węzły powiększają się przy infekcjach i chorobach i to jest normalne, każdy ma powiększone jakieś węzły tylko u jednych bardziej je widać u innych w ogóle. Jeżeli węzeł nie jest duży i nie powiększa się to raczej jest wszystko ok.

+0

autor: Marcela, dodał 2017-09-05 22:01komentuj

> O 08:39, dnia 2017-09-05 Paweł napisał(-a):
> A duży masz ten węzeł pod pachą? Węzły powiększają się przy infekcjach i chorobach i to jest normalne, każdy ma powiększone jakieś węzły tylko u jednych bardziej je widać u innych w ogóle. Jeżeli węzeł nie jest duży i nie powiększa się to raczej jest wszystko ok.

Biorę teraz biorę antybiotyk na problemy ze skórą na twarzy i zatoki. Gdy dotykam tego miejsca i porównuję z prawym, to mam wrażenie jakby ten po lewej stronie był wysunięty bardziej i przez to bardziej go czuję. Jak się położę i sprawdzam to wszystko jest takie samo. Myślę od czego to może być, a czy większa waga i duży biust może oznaczać jakąś no nie wiem: asymetrię tych pach? Dodam, ze też mam wysuniętą prawą łopatkę do tyłu. Na badania krwi mam dopiero ma koniec kwietnia czyli morfologia z rozmazem, ob, a także na tarczycę i żelazo.

+0

autor: Marcela, dodał 2017-09-05 22:06komentuj

> O 23:41, dnia 2017-09-04 Plamer napisał(-a):
> > O 22:45, dnia 2017-09-04 Marcela napisał(-a):
> > Cześć.
> > Mam 20 lata i chorobę skóry pod nazwą rybia łuska.
> > W listopadzie po raz pierwszy wyczułam coś pod pachą, nie wiem czy to węzeł chłonny, czy odczynowy. Zbagatelizowałam to, ponieważ od września do marca ciągle chorowałam. We wrześniu na mocne przeziębienie. W październiku i listopadzie na choroby gardła i krtani. W grudniu na przeziębienie. W styczniu miałam trochę spokoju ale w lutym miałam grypę. Mam kontakt z dziećmi w rodzinie i co przyniosły ze szkoły, to ja zaraz to miałam. W marcu miałam grypę żołądkową.
> > Jednak to pod pacha jest cały czas takie jak było, czasem mam wrażenie mniejsze, czasem większe. Przez chorobę przyjmuję lek neotigason, mam tez robioną co pół roku morfologię, próby wątrobowe, nerki. Oraz mocz co rok. Ostatnio badania krwi i moczu miałam w styczniu i nic one nie wykazały, a to pod pachą już było.
> > Od około sierpnia zeszłego roku mam problemy skórne, podobne do trądziku na twarzy na policzku mam najwięcej. Jedne są bardziej ropne inne nie. Mam także to na plecach. Dermatolog stwierdziła trądzik różowaty i od maja smaruję twarz cutivate i cutibazą. I cały czas było dobrze. Na początku sierpnia dostałam zbiór witam Falvit, cały czas czułam się dobrze, jednak dwa tygodnie temu zaczęłam mieć biegunkę, mdłości, odbijało mi się. Przeczytałam w internecie o problemach ze wchłanianiem żelaza i odstawiłam falvit, na następny dzień było już wszystko dobrze. Jednak ta wysypka do dziś nie chce mi zejść. Dziś sięgnęłam po antybiotyk mając nadzieję, ze będzie dobrze. Od czego mogę mieć to powiększenie pod pachą i czy to może być rak??? Jem jak koń, nie chudnę a nawet przez lato przytyłam. Na badania krwi mam dopiero na koniec września. Czy mam się czego bać?
> > Dodam, ze przez chorobę nie pocę się pod pachami i mimo gładkości pach nie mam tam włosów.
> > Proszę o odpowiedź, pozdrawiam :)
> Gdy ja byłem u onkologa na wycięcie guza moja mama zapytała go o kulkę pod pachą, powiedział, że to od golenia pach i nie ma co się martwić skoro mama mówiła, że 'guz' pojawia się i znika więc może od tego.

Choroba sprawia, że proces rośnięcia włosów, oraz pocenie się pod pachami nie występuje wcale. Nie golę się pod pachami, bo zwyczajnie nie mam czego. A pocenie? Nie ma ani kropli potu, nawet w największe upały. Co jakiś czas psikam sobie pachy różnymi dezodorantami, i teraz sobie myślę, ze to nie najlepsze posunięcie.

+0

autor: Marcela, dodał 2017-09-05 22:08komentuj

> O 22:01, dnia 2017-09-05 Marcela napisał(-a):
> > O 08:39, dnia 2017-09-05 Paweł napisał(-a):
> > A duży masz ten węzeł pod pachą? Węzły powiększają się przy infekcjach i chorobach i to jest normalne, każdy ma powiększone jakieś węzły tylko u jednych bardziej je widać u innych w ogóle. Jeżeli węzeł nie jest duży i nie powiększa się to raczej jest wszystko ok.
>
> Biorę teraz biorę antybiotyk na problemy ze skórą na twarzy i zatoki. Gdy dotykam tego miejsca i porównuję z prawym, to mam wrażenie jakby ten po lewej stronie był wysunięty bardziej i przez to bardziej go czuję. Jak się położę i sprawdzam to wszystko jest takie samo. Myślę od czego to może być, a czy większa waga i duży biust może oznaczać jakąś no nie wiem: asymetrię tych pach? Dodam, ze też mam wysuniętą prawą łopatkę do tyłu. Na badania krwi mam dopiero ma koniec kwietnia czyli morfologia z rozmazem, ob, a także na tarczycę i żelazo.
Przepraszam za błąd: na koniec września mam badania krwi.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :