SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Gosiek

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 83
ogółem: 8821280
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Powiększone węzly
22016-10-31 23:04
autor: Moljo, dodał 2016-10-30 00:00komentuj

Witam. Od 2 lat zaglądam na to forum. Chyba potrzebuję Waszej rady. Dwa latarasy temu powiększyłatwiej mi się węzeł za uchem. Po 2 miesiącach poszłam do lekarza. Na usg wyszedł kolejny pod pachą 55 mm. Zrobiłam biopsjē prywatnie i wyszło, że odczynowy. Po kolejnych badaniach okazało się, że przechodziłam toksoplazmoze. Onkolog skomentował, że może była ta toksoplazmoze, a może nie była. ..Do maja tego roku miałam względny spokój. W maju znowu bólach wezel pod drugą

autor: moljo, dodał 2016-10-30 00:17komentuj

> O 00:00, dnia 2016-10-30 Moljo napisał(-a):
> Witam. Od 2 lat zaglądam na to forum. Chyba potrzebuję Waszej rady. Dwa latarasy temu powiększyłatwiej mi się węzeł za uchem. Po 2 miesiącach poszłam do lekarza. Na usg wyszedł kolejny pod pachą 55 mm. Zrobiłam biopsjē prywatnie i wyszło, że odczynowy. Po kolejnych badaniach okazało się, że przechodziłam toksoplazmoze. Onkolog skomentował, że może była ta toksoplazmoze, a może nie była. ..Do maja tego roku miałam względny spokój. W maju znowu bólach wezel pod drugą
Przepraszam, ale raczej nie udzielam się na forach i chyba coś za szybko wysłałam. Zatem dokończę. W maju bolała mnie druga pacha, ale posmarowałam jakąś maścią z antybiotykiem i przeszło. W lipcu półpasiec i znowu węzły. Na usg wyszło, że ten pod prawą pachą ma 1 cm i pod lewą pachą są dwa po około 1 cm każdy. Rodzinny lekarz wysłał mnie do onkologa, a onkolog powiedział znowu, że wszystko ok. W październiku znowu ruszyłam na usg i okazało się że mam powiększone szyjne dwa szyjne 17 mm każdy, pod prawą pachą 22 mm, pod lewą jeden 15 i drugi 17 mm. Węzły odczynowe. Zrobiłam też usg jamy brzusznej. Tam wszystko ok. Jestem zmęczona tymi węzłami. Nie wiem czy mam dalej chodzić z tymi węzłami czy nie. Wstyd mi już iść do lekarza. Boli mnie w klatce piersiowej i czasami mam problemy ze złapaniem głębokiego oddechu, ale myślę, że to objaw jakiejś nerwicy. Macie różne doświadczenia za sobą, dlatego powiedzcie mi czy mam dalej chodzić po lekarzach czy dać sobie spokój? Pozdrawiam serdecznie.

+0

autor: Paweł, dodał 2016-10-31 23:04komentuj

Zrób morfologię z ręcznym rozmazem, biochemię i LDH, wszystko to można prywatnie zrobić z krwi, jak wyjdzie coś nie tak to umów się do rodzinnego, powiedz też o węzłach, a jak wyjdzie ok to kontroluj sobie węzły co jakiś czas czy nie rosną - jak rosną to do onkologa, skierowania nie potrzebujesz.

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :