SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Asia_czamo

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 85
ogółem: 8821282
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Czy mam ziarnice ?
112017-11-08 13:25
autor: Karol S, dodał 2014-06-20 15:58komentuj

Cześć od jakiś 8 miesięcy mam problem :( zaczęło sie od swędzenia pleców miedzy łopatka a kręgosłupem. Żone prosiłem zeby mnei podrapała w tym miejscu i mi na jakis czas przechodziło. Potem doszło gniecenie, ból świąd w tym miejscu az promieniował do przodu klatki.W styczniu poszedłem do doktora zrobił badania krwi, prześwietlenie. Stwierdził ze to stres. W marcu nie wytrzymałem pojechałem do PL i tam jeszcze raz badania krew, mocz prześwietlenie , Echo serca, gastroskopia. Stwierdzili ze to halicobakter i stres. Uspokoiło mnie to na chwile ale dalej miałem to gniecenie na plecach. 3 tygodnie temu znowu byłem w PL bo nie mogłem spać po nocach w dzień chodziłem jak staruszek 90 lat a mam dopiero 30. Kolejne powtórzone badania krew, mocz, kał, gastroskopia. Wszystko w normie! tylko dlaczego żaden lekarz nie chce oglądnąć tego miejsca i mówi ze jestem za młody na choroby ? na dzień dzisiejszy budzę się ciągle z tym gnieceniem, swędzeniem na plecach. Doszły teraz bóle tak jak bym maił zakwasy, bóle uda rąk, łokci oraz bóle pachwinowe. Codziennie jestem coraz bardziej przemęczony zasypiam w dzień na 1-2h. Boje się ze to jakaś poważna choroba :( ze na przeswietleniu serce przysłoniło to miejsce :(

Macie jakiś pomysł ?

autor: Mos, dodał 2014-06-20 16:06komentuj

Serce na 100% nic nie zasłoniło. Tym bardziej miałeś echo. Wyszły by uciski, asymetria komór lub płyn w zaotrzewnowej. Nie wspominając o bolącym sercu. Tak myślę, ale nie jestem lekarzem. Ja udał bym się na USG bo to 90% spraw wyjaśnia.

+0

autor: Paweł, dodał 2014-06-20 16:09komentuj

A masz powiększone węzły chłonne? Z Twojego opisu nie wygląda to raczej na ziarnicę, proponuję z tym swędzeniem iść do dermatologa i alergologa, jezeli chodzi o zmęczenie to można też sprawdzić tarczycę. Jak chcesz możesz zrobić sobie też test na boleriozę. Jezeli tak Cię to męczy to nie odpuszczaj lekarzom, bo śpiewka "to od stresu" to ulubiona wymówka dla leniwych konowałów.

+0

autor: Masakra, dodał 2014-06-20 16:20komentuj

Kurde, to jest forum dotyczące ziarnicy, ew. jak mówi strona główna problemów z powiększonymi węzłami, a nie każdej możliwej na świecie choroby... Piszecie tu z każdą pierdołą, niebawem będą posty o alergii. Masakra.

+0

autor: Karol S, dodał 2014-06-20 17:30komentuj

> O 16:20, dnia 2014-06-20 Masakra napisał(-a):
> Kurde, to jest forum dotyczące ziarnicy, ew. jak mówi strona główna problemów z powiększonymi węzłami, a nie każdej możliwej na świecie choroby... Piszecie tu z każdą pierdołą, niebawem będą posty o alergii. Masakra.


Tak tylko ja borykam się z tym problem od dłuższego czasu. Wpisując objawy wszystko mnie kieruje do Was na stronę.
Dodam że pracowałem od 2 lat przy chemii sodzie kaustycznej która rozpylałem w celu czyszczenia kominów, wiadomo potem tam człowiek głowę wkładał. Doszedł mi suchy kaszel nie wiem może to alergia? nigdy nie byłem alergikiem.

+0

autor: Masakra, dodał 2014-06-20 17:38komentuj

A masz powiększone węzły chłonne? Bez nich nie można mieć ziarnicy ani innego chłoniaka. Jakie masz objawy oprócz tego swędzenia? Masz nocne poty, gorączkę, schudłeś ostatnio? Jeśli nie - co tu robisz? Nie chcę być niemiła, nie to mam na celu, ale jeżeli nie masz powiększonych węzłów na 100% nie masz ziarnicy, swędzenie może mieć milion powodów.

+0

autor: Karol S., dodał 2014-06-20 17:53komentuj

> O 17:38, dnia 2014-06-20 Masakra napisał(-a):
> A masz powiększone węzły chłonne? Bez nich nie można mieć ziarnicy ani innego chłoniaka. Jakie masz objawy oprócz tego swędzenia? Masz nocne poty, gorączkę, schudłeś ostatnio? Jeśli nie - co tu robisz? Nie chcę być niemiła, nie to mam na celu, ale jeżeli nie masz powiększonych węzłów na 100% nie masz ziarnicy, swędzenie może mieć milion powodów.


tak schudłem 10 kilo w ciągu 4 miesięcy. Dla mnie to była radość i nie myślałem o tym. Węzłów chyba nie mam powiększonych. Pocieszyłaś mnie tym. Ok może to nerwica. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-06-20 18:13komentuj

> O 17:38, dnia 2014-06-20 Masakra napisał(-a):
> A masz powiększone węzły chłonne? Bez nich nie można mieć ziarnicy ani innego chłoniaka. Jakie masz objawy oprócz tego swędzenia?

Tu się z Tobą nie zgodzę. Przez 2,5 roku miałam świąd całego ciała, leczyłam się na alergię, łuszczycę, wreszcie wylądowałam u psychologa, potem u psychiatry. Nie miałam powiększonego ŻADNEGO węzła obwodowego, a w klatce piersiowej - piękny pakiecik 16 cm na 14 na 10. Tak więc byłabym ostrożna z diagnozowaniem ZZ i wyśmiewaniem osób, ktore nie mają powiększonych węzłów obwodowych, a widzą u siebie inne objawy.

Do autora wątku - miałeś robione RTG klatki piersiowej?

+0

autor: Karol S, dodał 2014-06-20 18:33komentuj

> O 18:13, dnia 2014-06-20 rodzynka napisał(-a):
> > O 17:38, dnia 2014-06-20 Masakra napisał(-a):
> > A masz powiększone węzły chłonne? Bez nich nie można mieć ziarnicy ani innego chłoniaka. Jakie masz objawy oprócz tego swędzenia?
>

> Do autora wątku - miałeś robione RTG klatki piersiowej?


Tak miałem w styczniu w UK i w marcu w PL. Lekarz stwierdził ze nic tam nie widzi prosiłem o prześwietlenie boczne to stwierdził ze za dużo byłem już naświetlany. A może to gniecenie to jakiś węzeł chłonny ? Spróbuje załatwić tu rezonans magnetyczny to powinno rozwiać moje wszystkie obawy.

+0

autor: rodzynka, dodał 2014-06-20 18:57komentuj

Żeby węzeł gniótł, to musiałby być spory. A skoro nie wyszedł w dwóch prześwietleniach, to może trzeba szukać przyczyny gdzie indziej? Rezonans faktycznie powinien pomóc w diagnostyce.

+0

autor: justek625, dodał 2014-06-20 19:44komentuj

Możesz rozszerzyć diagnostykę o choroby autoimunologiczne, przy nich też często jest ekstremalne zmęczenie. A ich jest sporo toczen, niezroznicowana choroba tkanki łącznej i wiele innych...

+0

autor: ala, dodał 2017-11-08 13:25komentuj

> O 15:58, dnia 2014-06-20 Karol S napisał(-a):
> Cześć od jakiś 8 miesięcy mam problem :( zaczęło sie od swędzenia pleców miedzy łopatka a kręgosłupem. Żone prosiłem zeby mnei podrapała w tym miejscu i mi na jakis czas przechodziło. Potem doszło gniecenie, ból świąd w tym miejscu az promieniował do przodu klatki.W styczniu poszedłem do doktora zrobił badania krwi, prześwietlenie. Stwierdził ze to stres. W marcu nie wytrzymałem pojechałem do PL i tam jeszcze raz badania krew, mocz prześwietlenie , Echo serca, gastroskopia. Stwierdzili ze to halicobakter i stres. Uspokoiło mnie to na chwile ale dalej miałem to gniecenie na plecach. 3 tygodnie temu znowu byłem w PL bo nie mogłem spać po nocach w dzień chodziłem jak staruszek 90 lat a mam dopiero 30. Kolejne powtórzone badania krew, mocz, kał, gastroskopia. Wszystko w normie! tylko dlaczego żaden lekarz nie chce oglądnąć tego miejsca i mówi ze jestem za młody na choroby ? na dzień dzisiejszy budzę się ciągle z tym gnieceniem, swędzeniem na plecach. Doszły teraz bóle tak jak bym maił zakwasy, bóle uda rąk, łokci oraz bóle pachwinowe. Codziennie jestem coraz bardziej przemęczony zasypiam w dzień na 1-2h. Boje się ze to jakaś poważna choroba :( ze na przeswietleniu serce przysłoniło to miejsce :(
>
> Macie jakiś pomysł ?

to może być dna moczanowa, też mnie swędziało w jednym miejscu, miałam podwyższony kwas moczowy we krwi i bolące stawy

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :