SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Dorota2681

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 83
ogółem: 8821280
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
wątpliwości...
62010-12-19 23:56
autor: Mays, dodał 2010-12-12 11:16komentuj

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum, chciałem prosić o pomoc w interpretacji i oceny prawidłowości diagnozowania mojego przypadku.
Nie wiem czy moje dolegliwości są spowodowanie nerwicą lękową tak ostatnio popularną, czy też faktycznie są przesłanki by podejrzewać ziarnice.
Oórz trzy miesiące temu wyszły mi na głowie jakieś dziwne swędzące brodawki (które wyleczyłem maścią),zaczęła mnie swędzieć cała skóra głowy natychmiast powiększył mi się węzeł chłonny z tyłu głowy, następnie na szyi z boku potem zacząłem wyczuwać węzeł po drugiej stronie szyi.Oprócz tego świąd całego ciała stóp, rąk pleców itp. Na początku sprawę bagatelizowałem,jednak po jakimś czasie zacząłem szukać w internecie przyczyn objawów i okazało się że mam typowe objawy ziarnicy. Trafiłem do lekarza rodzinnego który jednak postawił na zapalenie węzłów, zapisał augmentin i.. rzeczywiście objawy częściowo ustąpiły, jednak tydzień po kuracji wróciły. Później udałem się do onkologa który również przekonywał mnie że to nie ziarnica ponieważ węzły owszem są powiększne, ale przy ziarnicy są większe bo minimum 2 cm. Jednak objawy nie ustępowały i onkolog dał skierowanie do chirurga na wycięcie węzła. Chirurg pobrał węzeł ale nie z szyi tylko z pachwiny koło kości biodrowej (twierdząć że w tym miejscu zabieg jest bezpieczniejszy). Wynik - węzeł odczynowy nieziarniczy.
Ale niestety objawy nie ustępują do dziś, mam uporczywy świąd, lekkie nudności i stany podgorączkowe. Nie jest to taki świąd żebym drapał się do krwi, ale jest dokuczliwy bo nie daje o sobie zapomnieć. Węzły na szyi mam ciągle około 8-12 mm z jednej strony trzy kulki z drugiej dwie, oprócz tego wyczuwam węzeł w pachwinie pod kością biodrową ( to miejsce mnie troch pobolewa nawet).
Diagnozy nadal nie ma a ja nie wiem już co dalej robić.
Chciałem się poradzić , czy waszym zdaniem mam powody do niepokoju czy ufać lekarzom i uznać że moje objawy są wynikiem bliżej nieokreślonej infekcji (zaznaczam że toksoplazmoze i bruceloze wykluczyłem testami, zdjęcie rtg klatki, morfologia, biochemia oraz OB w normie). Najbardziej denerwuje się tym czy został pobrany właściwy węzeł i czy to ma znaczenie który węzeł zbadano-wg lekarzy nie ma to znaczenia skąd pobrano bo komórki nowotworowe byłyby wszędzie.
Z góry dziękuję za opinię, życzę wszystkim zdrowia i pogody ducha!

autor: Baldi, dodał 2010-12-12 11:29komentuj


czytaj blog
na tyle, co opisales to mozna stwierdzic, ze nie masz ziarnicy :-)

jednak dla spokoju przepisz tu swoj wynik usg wezlow chlonnych (no bo musiales miec robione przed wycieciem wezla). moze costam w tym wyniku ktos z nas zobaczy.

+0

autor: Beata79, dodał 2010-12-12 14:49komentuj

Troszkę dziwne, że pobrali węzeł z pachwiny a nie z szyi. W moim przypadku badano dwa węzły. Podżuchwowy wyszedł ziarniczy, a pachwinowy ( który wyszedł powiększony na TK ) okazał się być odczynowy bez komórek nowotworowych.

+0

autor: Mays, dodał 2010-12-12 21:06komentuj

kurcze, to mnie zaniepokoiłaś...
to była decyzja lekarza , do dziś twierdzi że to nie ma znaczenia skąd pobrany węzeł. A czy z wyników krwi tez Ci coś wyszło?

+0

autor: Mays, dodał 2010-12-12 21:11komentuj

wynik mojego USG szyi: "w okolicy podżuchwowej prawej, powyżej opuszki tętnicy szyjnej widoczny pojedynczy hipogeniczny węzeł chłonny wielkości 13mm i za tylnym brzegiem mięśnia mostkowoobojczykowosutkowego pojedynczy węzeł wielkości 9mm. Po stronie lewej, za tylnym brzegiem mięśnia mostkowoobojczykowosutkowego widoczyny pojedynczy węzeł chłonny wielkości 12mm."
Dodam że węzły wg mnie nie powiększają sie ale też nie maleją, a świąd skóry i złe samopoczucie trwa.

+0

autor: Anna, dodał 2010-12-13 11:13komentuj

> O 14:49, dnia 2010-12-12 Beata79 napisał(-a):
> Troszkę dziwne, że pobrali węzeł z pachwiny a nie z szyi. W moim przypadku badano dwa węzły. Podżuchwowy wyszedł ziarniczy, a pachwinowy ( który wyszedł powiększony na TK ) okazał się być odczynowy bez komórek nowotworowych.

Potwierdzam. Mojej córce pobrano 2 węzły obojczykowe. Jeden okazał się odczynowy a drugi z ziarnicą.

+0

autor: Rainbow, dodał 2010-12-13 11:51komentuj

> O 11:13, dnia 2010-12-13 Anna napisał(-a):
> > O 14:49, dnia 2010-12-12 Beata79 napisał(-a):
> > Troszkę dziwne, że pobrali węzeł z pachwiny a nie z szyi. W moim przypadku badano dwa węzły. Podżuchwowy wyszedł ziarniczy, a pachwinowy ( który wyszedł powiększony na TK ) okazał się być odczynowy bez komórek nowotworowych.
>
> Potwierdzam. Mojej córce pobrano 2 węzły obojczykowe. Jeden okazał się odczynowy a drugi z ziarnicą.
nieżle. okazuje się w takim razie że w przypadku kilku powiekszonych węzłów powinno się pobrać do badania wycinek każdego bo nawet jeżeli badanie wyjdzie ok to wcale nie oznacza że jest ok.?

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :