SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Volcano

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 75
ogółem: 8818608
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Strach czy zostanę kiedyś mamą? Badania?
62017-02-24 15:09
autor: Aniunia, dodał 2017-02-23 13:22komentuj

Kochani cały czas męczą mnie te myśli czy są szanse na zostanie mamą. Czy są szanse że w czasie ciązy nie wróci choroba, czy dziecko urodzi się zdrowe/? Czy robić jakieś badania żeby sprawdzić czy mogę mieć dzieci. pomoże ktoś?

autor: Angelika889, dodał 2017-02-23 19:46komentuj

> O 13:22, dnia 2017-02-23 Aniunia napisał(-a):
> Kochani cały czas męczą mnie te myśli czy są szanse na zostanie mamą. Czy są szanse że w czasie ciązy nie wróci choroba, czy dziecko urodzi się zdrowe/? Czy robić jakieś badania żeby sprawdzić czy mogę mieć dzieci. pomoże ktoś?

Ja tez się chętnie dowiem. Mam to samo. Zakończyłam niedawno leczenie , do ginekologa mam dopiero na koniec marca. O wszystko chce wypytać.
Musimy myśleć pozytywnie :)

+0

autor: Aniunia, dodał 2017-02-23 22:24komentuj

> O 19:46, dnia 2017-02-23 Angelika889 napisał(-a):
> > O 13:22, dnia 2017-02-23 Aniunia napisał(-a):
> > Kochani cały czas męczą mnie te myśli czy są szanse na zostanie mamą. Czy są szanse że w czasie ciązy nie wróci choroba, czy dziecko urodzi się zdrowe/? Czy robić jakieś badania żeby sprawdzić czy mogę mieć dzieci. pomoże ktoś?
>
> Ja tez się chętnie dowiem. Mam to samo. Zakończyłam niedawno leczenie , do ginekologa mam dopiero na koniec marca. O wszystko chce wypytać.
> Musimy myśleć pozytywnie :)
Staram się tak myśleć ale strach zwycięża. A masz miesiączki? Ja mialam 1 wywolywana. Jestem rok po przeszczepie.

+0

autor: Kasiaa, dodał 2017-02-23 22:35komentuj

Zawsze jest szansa, choć nie znam dokładnie przebiegu Twojego leczenia. Zachorowałam w 2012 roku. Jestem po 4 cyklach ABVD, później wczesna wznowa- beaccop eskalowany i auto na koniec w kwietniu 2013 r. W trakcie podawania beaccopu lekarze uprzedzili mnie, że nie będzie dane być mi już mamą. Ciężko przyjęłam taką wiadomość, ale cieszyłam się z drugiej strony, że miałam już czteroletniego syna. Po przeszczepie organizm szybko się zregenerował, kontrolne badania wychodziły pozytywnie, moja hematolog nie widziała problemu, żeby rozpocząć starania o dzidziusia. I takim sposobem w kwietniu 2016 r, a więc równo 3 lata po auto zostałam mamą ślicznej zdrowej córki. Nagroda za cały ból i cierpienie.

+0

autor: Aniunia, dodał 2017-02-23 23:30komentuj

> O 22:35, dnia 2017-02-23 Kasiaa napisał(-a):
> Zawsze jest szansa, choć nie znam dokładnie przebiegu Twojego leczenia. Zachorowałam w 2012 roku. Jestem po 4 cyklach ABVD, później wczesna wznowa- beaccop eskalowany i auto na koniec w kwietniu 2013 r. W trakcie podawania beaccopu lekarze uprzedzili mnie, że nie będzie dane być mi już mamą. Ciężko przyjęłam taką wiadomość, ale cieszyłam się z drugiej strony, że miałam już czteroletniego syna. Po przeszczepie organizm szybko się zregenerował, kontrolne badania wychodziły pozytywnie, moja hematolog nie widziała problemu, żeby rozpocząć starania o dzidziusia. I takim sposobem w kwietniu 2016 r, a więc równo 3 lata po auto zostałam mamą ślicznej zdrowej córki. Nagroda za cały ból i cierpienie.
Jestem po 12 Abvd,2 Eshap, 2Ive, i przeszczep. 12lutego był rok. Tez mowili ze byc moze nie bede miec dzieci. Ginekolog w usg na pierwszy tzut oka nie widzi przeciwskazan. Boje się bo nie mam dzieci. Ale tez boje się wznowy i czy zdaze wychowac. A robilas jakies badania pod tym kątem?

+0

autor: Kasiaa, dodał 2017-02-24 08:50komentuj

Przed planowanym zajściem w ciążę konsultowałam się z ginekologiem. Po badaniu i USG nie widział przeciwwskazań. Moja hematolog powiedziała, że też nie widzi przeciwwskazań, byłam świeżo po kontrolnej tomografii. Również bałam się i boję nawrotu, ale moja pani dr powiedziała, że jak ma być to będzie i bez ciąży. I takim sposobem zaszłam w ciążę nieco 2 lata po auto. I myślę, że jest to potrzebny okres do regeneracji organizmu, również sfery psychicznej.

+0

autor: Aniunia, dodał 2017-02-24 15:09komentuj

> O 08:50, dnia 2017-02-24 Kasiaa napisał(-a):
> Przed planowanym zajściem w ciążę konsultowałam się z ginekologiem. Po badaniu i USG nie widział przeciwwskazań. Moja hematolog powiedziała, że też nie widzi przeciwwskazań, byłam świeżo po kontrolnej tomografii. Również bałam się i boję nawrotu, ale moja pani dr powiedziała, że jak ma być to będzie i bez ciąży. I takim sposobem zaszłam w ciążę nieco 2 lata po auto. I myślę, że jest to potrzebny okres do regeneracji organizmu, również sfery psychicznej.
Ja bardzo chciałabym zajść i czuje się niby gotowa ale strach zostaje. Mój gin nie widzi przeciwwskazań. Kurde a może zaryzykować i iść na całość i co ma być to będzie....

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :