SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Olcia

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 11
ogółem: 8795718
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Neulasta a Nivestim
42016-03-21 10:12
autor: Oika, dodał 2016-03-19 14:13komentuj

Hej wszyscy. Mam problem z braniem nivestimu, ostatnio po każdej chemii dostaje conajmniej 5 zastrzyków i nie daję rady, zamiast odpocząć 2 tygodnie po chemii wiję się z bólu i często nie mogę nawet wstać, bo ciało pulsuje jakby w kościach płynął prąd. Wcześniej też to się zdarzało, ale było do przeżycia, a teraz jest coraz gorzej. Przeciwbólowe nie dają sobie rady. I tu moje pytanie - Czy neulasta to to samo co nivestim? Czytałam, że neulastę dostaje się tylko raz, zamiast kilku zastrzyków nivestimu. Ma ktoś doświadczenie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

autor: Gizmo, dodał 2016-03-19 22:56komentuj

Hej, ja bralam Neulaste i potwierdzam ze to tylko jeden zastrzyk. Niestety specyfik drogi i nie bardzo chca go przepisywac. Ja po Neulascie mialam tylko jeden raz objawy bolowe a nastepne podania byly juz lightowe:-) pozdrawiam!

+0

autor: Nuria, dodał 2016-03-20 22:05komentuj

> O 14:13, dnia 2016-03-19 Oika napisał(-a):
> Hej wszyscy. Mam problem z braniem nivestimu, ostatnio po każdej chemii dostaje conajmniej 5 zastrzyków i nie daję rady, zamiast odpocząć 2 tygodnie po chemii wiję się z bólu i często nie mogę nawet wstać, bo ciało pulsuje jakby w kościach płynął prąd. Wcześniej też to się zdarzało, ale było do przeżycia, a teraz jest coraz gorzej. Przeciwbólowe nie dają sobie rady. I tu moje pytanie - Czy neulasta to to samo co nivestim? Czytałam, że neulastę dostaje się tylko raz, zamiast kilku zastrzyków nivestimu. Ma ktoś doświadczenie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Neulasta to PRAWIE to samo co Nivestim - bierzesz jeden zastrzyk ale w dniu lub dzień po wlewie. To taki opóźniony Nivestim tzn. wyrzut białych krwinek powinien zacząć się później a według producenta powinien następować stopniowy wyrzut przez czas mi3dzy chemiami. Ale nie zawsze lekarze chcą go przepisywać bo 1. rzeczywiście jest drogi 2. w praktyce u wielu osób wyrzut leukocytów następuje trochę za wcześnie i nierównomiernie co się kończy tym, że chory i tak nie ma ochrony w odpowiednim momencie (co kłóci się z sensem podawania czynników wzrostu i dodatkowo na marnę męczy organizm). Poza tym po Neulaście też może boleć (skoro boli po innych).
Może lepszym rozwiązaniem byłoby podanie innych środków przeciwbólowych - ketonal, tramal? Albo zmniejszenie dawki - nie 5 zastrzyków ale może 4 a nawet 3 wystarczyłyby?

+0

autor: Zyrafa10, dodał 2016-03-21 06:43komentuj

Miałam podawany czynnik wzrostu od 1 chemii.....3 zastrzyki. Przy ostatniej miałam 8 i wytrzymałam ...głowa do góry :)

+0

autor: Oika, dodał 2016-03-21 10:12komentuj

Dzięki za odpowiedzi, trochę mi to rozjaśniło sytuację ;)
Może faktycznie wystarczy inny przeciwbólowy.. tramal, pyralgina i ibuprom nic nie dają, a na paracetamol i ketonal jestem uczulona :) nadzieja w kreatywności lekarza.
no jakoś dam radę, tylko że to już jest rok leczenia i tych bóli, wkurza się człowiek powoli ;)

+0



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2018 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :