SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

8711

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 11
ogółem: 8810408
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Dzień Dobry
52013-06-21 10:30
autor: Nikamo, dodał 2013-06-20 20:07komentuj

Witam wszystkich

od dłuższego czasu przyglądam się temu co dzieje się na forum i ta wiedza rzeczywiście pozwala poukładać sobie część kwestii związanych z chorobą. Niemniej jednak dopiero na własnym doświadczeniu można się przekonać jak to faktycznie wygląda. Chciałam się serdecznie przywitać. Jestem dwa dni po 1. wlewie ABVD, rozpoznanie to II A NS 1. Czekam na wyniki szpiku i póki co czuje się koszmarnie, przeraża mnie perspektywa kolejnych wlewów. Czy istnieje szansa, że z czasem będzie łatwiej?

autor: magdalena, dodał 2013-06-20 20:29komentuj

> O 20:07, dnia 2013-06-20 Nikamo napisał(-a):
> Witam wszystkich
>
> od dłuższego czasu przyglądam się temu co dzieje się na forum i ta wiedza rzeczywiście pozwala poukładać sobie część kwestii związanych z chorobą. Niemniej jednak dopiero na własnym doświadczeniu można się przekonać jak to faktycznie wygląda. Chciałam się serdecznie przywitać. Jestem dwa dni po 1. wlewie ABVD, rozpoznanie to II A NS 1. Czekam na wyniki szpiku i póki co czuje się koszmarnie, przeraża mnie perspektywa kolejnych wlewów. Czy istnieje szansa, że z czasem będzie łatwiej?
Hej !jasne,że będzie łatwiej jakby nie a jo wiadomość o chorobie spada na nas jak grom z jasnego nieba a później jeszcze leczeni i wogóle.Po prostu przyzwyczaisz się,że co dwa tyg.trzeba iść i przyjąć chemię.
Dużo zdrowia życzę.
Pozdrawiam ;-)

+0

autor: edzia, dodał 2013-06-20 21:08komentuj

> O 20:29, dnia 2013-06-20 magdalena napisał(-a):
> > O 20:07, dnia 2013-06-20 Nikamo napisał(-a):
> > Witam wszystkich
> >
> > od dłuższego czasu przyglądam się temu co dzieje się na forum i ta wiedza rzeczywiście pozwala poukładać sobie część kwestii związanych z chorobą. Niemniej jednak dopiero na własnym doświadczeniu można się przekonać jak to faktycznie wygląda. Chciałam się serdecznie przywitać. Jestem dwa dni po 1. wlewie ABVD, rozpoznanie to II A NS 1. Czekam na wyniki szpiku i póki co czuje się koszmarnie, przeraża mnie perspektywa kolejnych wlewów. Czy istnieje szansa, że z czasem będzie łatwiej?
> Hej !jasne,że będzie łatwiej jakby nie a jo wiadomość o chorobie spada na nas jak grom z jasnego nieba a później jeszcze leczeni i wogóle.Po prostu przyzwyczaisz się,że co dwa tyg.trzeba iść i przyjąć chemię.
> Dużo zdrowia życzę.
> Pozdrawiam ;-)

Moze bedzie lepeij a moze bedzie gorzej albo tak samo choc w moim przypadku bylo gorzej jak i psychiczne jak i fizycznie naszczescie jestem juz przy koncowce (od jutra zostania tylko 2 wlewy) bez dodoatkowych fajerwerkow czyli radioterapii .chemioterapia pomimo ze ratuje nam zycie powoduje ze cale dotychczasowe zycie obraca sie o 360stopni..zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!

+0

autor: Nessa, dodał 2013-06-20 22:09komentuj

> O 20:07, dnia 2013-06-20 Nikamo napisał(-a):
> Witam wszystkich
>
> od dłuższego czasu przyglądam się temu co dzieje się na forum i ta wiedza rzeczywiście pozwala poukładać sobie część kwestii związanych z chorobą. Niemniej jednak dopiero na własnym doświadczeniu można się przekonać jak to faktycznie wygląda. Chciałam się serdecznie przywitać. Jestem dwa dni po 1. wlewie ABVD, rozpoznanie to II A NS 1. Czekam na wyniki szpiku i póki co czuje się koszmarnie, przeraża mnie perspektywa kolejnych wlewów. Czy istnieje szansa, że z czasem będzie łatwiej?

Będzie łatwiej pod tym względem, że wpadniesz w rytm, poznasz swoje reakcje na leczenie i znajdziesz swoje sposoby żeby czuć się lepiej :) gdyby padała psychika nie wahaj się iść po pomoc farmakologiczną. Polecam wlewy na pełnym lekowym zobojętnieniu ;-) Dodatkowa zaleta to niepamięć wsteczna.

+0

autor: Gizmo, dodał 2013-06-21 09:12komentuj

U mnie nie było lepiej tylko gorzej ale pocieszające jest to, ze zacisnęłam zęby i dałam radę. Dasz i Ty nawet jak będzie gorzej a przecież nikt nie mówi, że u Ciebie również będzie po linii spadkowej:) powodzenia

+0

autor: Nikamo, dodał 2013-06-21 10:30komentuj

Uwierzyłam na słowo i już dzisiaj jakby organizm zaczął powracać na właściwy tor...Jeszcze trochę mdli i kłuje w śródpiersiu ale wyobrażam sobie jak dynamicznie rozbijają się węzełki i powracają do prawidłowych rozmiarów...dziękuje za wcześniejsze odpowiedzi. Ponzdrawiam

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :