SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Baldi

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 50
ogółem: 8803605
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Wysypka po chemii ???
22008-01-25 13:43
autor: Magda, dodał 2005-06-28 11:29komentuj

Zakończyłam chemię dwa tygodnie temu.Od tygodnia moją twarz i szyję pokrywa gustowna wysypka.Muszę wspomnieć,że w trakcie chemii przyjmowałam sterydy(Metypred).Mój lekarz twierdzi,że to z powodu leków + wpływ słońca.Przyjmuję "Zyrtec",smaruję twarz antybiotykiem i czekam...Może ktoś z Was przeżył coś podobnego i wie jak sobie z tym poradzić ?

autor: Paweł_122, dodał 2008-01-24 18:16komentuj

> O 11:29, dnia 2005-06-28 Magda napisał(-a):
> Zakończyłam chemię dwa tygodnie temu.Od tygodnia moją twarz i szyję pokrywa gustowna wysypka.Muszę wspomnieć,że w trakcie chemii przyjmowałam sterydy(Metypred).Mój lekarz twierdzi,że to z powodu leków + wpływ słońca.Przyjmuję "Zyrtec",smaruję twarz antybiotykiem i czekam...Może ktoś z Was przeżył coś podobnego i wie jak sobie z tym poradzić ?
Witam Cię Magdo, ja też miałem wysypkę ale moja związana była nie z samą chemia, ale po płukaniu vascuportu. Byłem nawet u dermatologa który przepisał mi całą reklamówkę maści kremów i innych mazideł. Straciłem majątek a wysypka nie gineła. Okazało się ze nagle jestem uczulony na heparynę podawaną przy płukaniu. Powinnaś zaalarmować lekarza, a być może że przyczyną są sterydy.

+0

autor: iwon, dodał 2008-01-25 13:43komentuj

>

Ja rowineż po chemii dostałam wysypkę.
domyslam sie ze przyczyną byly albo sterydy, albo jakis składnik ESHAP przy ABVD nic takiego sie nie dzialo.
dermatolog przepisał davercin i benzacne i pomogło.
uczulenie było rowniez na skórze głowy i lekarka podejrzewała początkowo zapalenie mieszków włosowych.

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2018 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :