SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Jakas

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 82
ogółem: 8824401
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
...
242017-07-28 12:00
autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-11 10:27komentuj

Witam wszystkich, potrzebuje rady, rok temu w lipcu miałam wycinany węzeł do badnia histopatologicznego , bo miałam powiększone węzły po stronie prawej 23x11 a lewej 23x8, ponadto po stronie prawej uwidoczniono pojedyncze węzły karkowe w osi długiej 15x5. Badanie wykazało że pobrany węzeł (sąsiedni ) był odczynowy. Rtg było ok i morfologia, teraz sytuacja sie powtarza ,i wynikło to na przypadkowej wizycie u lekarza, bo ja juz dałam sobie spokój z tymi węzłami i sie nie przejmowałam ale teraz dostałam skierowanie na usg i wyszło że obustronnie w ok podżuchwowych obecne powiększone węzły chłonne bez wyraźnej wnęki tłuszczowej, wielkości po str prawej : 36x10, a po lewej 34x8. Rtg w normie i morfologia ale nie robili mi CRP. Co to może byc skoro on urósł ale morfologia i rtg są w porządku ?

autor: Amelia, dodał 2017-05-12 08:33komentuj

A jaki wymiar miał węzeł, który Ci pobrali? Czasami trzeba powtórzyć badanie histopatologiczne, bo w małe węzły często wychodzą odczynowe. Duże są te twoje węzły.Masz jeszcze jakieś objawy? Badałaś LDH ?

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-12 10:01komentuj

> O 08:33, dnia 2017-05-12 Amelia napisał(-a):
> A jaki wymiar miał węzeł, który Ci pobrali? Czasami trzeba powtórzyć badanie histopatologiczne, bo w małe węzły często wychodzą odczynowe. Duże są te twoje węzły.Masz jeszcze jakieś objawy? Badałaś LDH ?Był własnie dużo mniejszy bo to sąsiedni, ale wymiaru niestety nie znam, na wyniku badania histopatologicznego mam napisane ,,fragment niewielkiego węzła chłonnego o zachowanej budowie strefowej.... " LDH nie badałam, dzis byłam u rodzinnej i powiedziała ze wydaje jej sie ze jest okey, bo morfologia dobra i RTG, i dała mi skierowanie za 2 tyg na powtórne usg węzłów i morfologię, bo chce sprawdzić czy się jeszcze powiększą , ale twierdziła ze hematolog i tak musi je zobaczyć, ale nie powiedziała mi kiedy, tylko teraz mam czekac chyba znowu, to już jest męczące, czekać i patrzeć czy rośnie czy nie rośnie, nie wiem czy iść teraz do hematologa czy czekać te dwa tygodnie i nie panikowac, bo może rzeczywiście nie ma czym.. z innych objawów to poce sie w nocy, i budzę się w środku nocy z nudnościami, nie wiem jaka moze być tego przyczyna, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie bo jeśli chodzi o odpornośc to ja mam słabą i ciągle po tych lekarzach chodzę.. i zaznaczę ze mam 21 lat :(

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-12 10:08komentuj

jeszcze zapytam, o co chodzi że węzeł jest bez wyraźnej wnęki tłuszczowej, bo tak mam na wyniku ?

+0

autor: Amelia, dodał 2017-05-12 11:01komentuj

Jeśli wnęka tłuszczowa jest zatarta, to węzeł jest bardziej podejrzany. Ale może to być równie dobrze to węzeł odczynowy.
Czy ty je masz przez cały czas powiększone, czy raz rosną , raz maleją?

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-12 11:27komentuj

> O 11:01, dnia 2017-05-12 Amelia napisał(-a):
> Jeśli wnęka tłuszczowa jest zatarta, to węzeł jest bardziej podejrzany. Ale może to być równie dobrze to węzeł odczynowy.
> Czy ty je masz przez cały czas powiększone, czy raz rosną , raz maleją?


Od tamtego roku ( co mialam wycinane ) one sie nie zmniejszyły juz, ale jak sie okazalo teraz sie powiekszyly przez ten czas

+0

autor: Magda, dodał 2017-05-12 15:02komentuj

Amelia a co u Ciebie z diagnozą?
Iza podzuchwowe mi onkolog mówił że nowotworowe prawie nigdy Nie bywają. Do tego mają zachowany stosunek długości do szerokości te Twoje. A wymaz z gardła miałaś robiony? Może coś tam siedzi.
Ja miałam wycinanego małego, podejrzanego węzła (12mm), wyszedł odczynowy, lekarze zgodnie mówili, że jakby był nowotworowy to nie ma znaczenia mały czy duży, komórki nowotworowe by wyszły.
> > O 11:01, dnia 2017-05-12 Amelia napisał(-a):
> > Jeśli wnęka tłuszczowa jest zatarta, to węzeł jest bardziej podejrzany. Ale może to być równie dobrze to węzeł odczynowy.
> > Czy ty je masz przez cały czas powiększone, czy raz rosną , raz maleją?
>
>
> Od tamtego roku ( co mialam wycinane ) one sie nie zmniejszyły juz, ale jak sie okazalo teraz sie powiekszyly przez ten czas

+0

autor: Amelia, dodał 2017-05-12 16:30komentuj

Węzły powiększone mam ponad 2 lata,a jeden z 4. Wyszły odczynowe, ale cały czas są i przyrastają w tempie 1-2 mm na rok, a niektóre nie rosną.

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-12 16:47komentuj

> O 15:02, dnia 2017-05-12 Magda napisał(-a):
> Amelia a co u Ciebie z diagnozą?
> Iza podzuchwowe mi onkolog mówił że nowotworowe prawie nigdy Nie bywają. Do tego mają zachowany stosunek długości do szerokości te Twoje. A wymaz z gardła miałaś robiony? Może coś tam siedzi.
> Ja miałam wycinanego małego, podejrzanego węzła (12mm), wyszedł odczynowy, lekarze zgodnie mówili, że jakby był nowotworowy to nie ma znaczenia mały czy duży, komórki nowotworowe by wyszły.
> > > O 11:01, dnia 2017-05-12 Amelia napisał(-a):
> > > Jeśli wnęka tłuszczowa jest zatarta, to węzeł jest bardziej podejrzany. Ale może to być równie dobrze to węzeł odczynowy.
> > > Czy ty je masz przez cały czas powiększone, czy raz rosną , raz maleją?
> >
> >
> > Od tamtego roku ( co mialam wycinane ) one sie nie zmniejszyły juz, ale jak sie okazalo teraz sie powiekszyly przez ten czas


Wymazu nie mialam , jedyne co ja mialam to tylko usg, morfologia, mocz i rtg, i przy tym jak mi wycinali miałam badania na toksoplazmoze i mononukleoze, i to by bylo na tyle, mowia żeby czekać i patrzeć czy rośnie. Mam nadzieje ze nic złego z tego nie wyniknie, i nie wiem czy isc w koncu z tym do hematologa czy czekać .

+0

autor: Magda, dodał 2017-05-13 12:08komentuj

Właśnie pamiętam Amelia ze diagnoza u Ciebie tak długo trwała i wycięte wychodzą odczynowe a te co są nieco rosną. Czyli nadal nic nie wiadomo. A na autoimmunologiczne Cię badali? U mnie od roku powiększone, część ma zatarte zatoki, po wycięciu jeden wyszedł odczynowy, ale też bardzo powoli rosną. Jeden rośnie i maleje. Niektóre bolały ostatnio przy infekcji. Ale są małe, największy 14 mm, a w osi krótkiej żaden 5 mm nie przekracza, a radiologia mówiłmi mówił że os krótka się liczy.
Iza poproś o skierowanie na wymaz z gardła. Mi wyszły paciorkowce, nie reagują na antybiotyki, lekarze myślą ze może przez to te węzły.

> > O 15:02, dnia 2017-05-12 Magda napisał(-a):
> > Amelia a co u Ciebie z diagnozą?
> > Iza podzuchwowe mi onkolog mówił że nowotworowe prawie nigdy Nie bywają. Do tego mają zachowany stosunek długości do szerokości te Twoje. A wymaz z gardła miałaś robiony? Może coś tam siedzi.
> > Ja miałam wycinanego małego, podejrzanego węzła (12mm), wyszedł odczynowy, lekarze zgodnie mówili, że jakby był nowotworowy to nie ma znaczenia mały czy duży, komórki nowotworowe by wyszły.
> > > > O 11:01, dnia 2017-05-12 Amelia napisał(-a):
> > > > Jeśli wnęka tłuszczowa jest zatarta, to węzeł jest bardziej podejrzany. Ale może to być równie dobrze to węzeł odczynowy.
> > > > Czy ty je masz przez cały czas powiększone, czy raz rosną , raz maleją?
> > >
> > >
> > > Od tamtego roku ( co mialam wycinane ) one sie nie zmniejszyły juz, ale jak sie okazalo teraz sie powiekszyly przez ten czas
>
>
> Wymazu nie mialam , jedyne co ja mialam to tylko usg, morfologia, mocz i rtg, i przy tym jak mi wycinali miałam badania na toksoplazmoze i mononukleoze, i to by bylo na tyle, mowia żeby czekać i patrzeć czy rośnie. Mam nadzieje ze nic złego z tego nie wyniknie, i nie wiem czy isc w koncu z tym do hematologa czy czekać .

+0

autor: Paweł, dodał 2017-05-13 20:43komentuj

> Wymazu nie mialam , jedyne co ja mialam to tylko usg, morfologia, mocz i rtg, i przy tym jak mi wycinali miałam badania na toksoplazmoze i mononukleoze, i to by bylo na tyle, mowia żeby czekać i patrzeć czy rośnie. Mam nadzieje ze nic złego z tego nie wyniknie, i nie wiem czy isc w koncu z tym do hematologa czy czekać .

Idź koniecznie do hematologa - węzły są za duże, żeby zostawić je bez odpowiedniej diagnostyki, do tego rosną. Konieczne jest wycięcie podejrzanego, rosnącego węzła. Nie ma co panikować, przyczyny mogą być różne, ale absolutnie muszą być wyjaśnione. Dobra morfologia i rtg o niczym nie świadczą, w twojej sytuacji w grę wchodzi tylko i wyłącznie pobranie podejrzanego węzła w całości do badania histopatologicznego.

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-13 21:08komentuj

> O 20:43, dnia 2017-05-13 Paweł napisał(-a):
> > Wymazu nie mialam , jedyne co ja mialam to tylko usg, morfologia, mocz i rtg, i przy tym jak mi wycinali miałam badania na toksoplazmoze i mononukleoze, i to by bylo na tyle, mowia żeby czekać i patrzeć czy rośnie. Mam nadzieje ze nic złego z tego nie wyniknie, i nie wiem czy isc w koncu z tym do hematologa czy czekać .
>
> Idź koniecznie do hematologa - węzły są za duże, żeby zostawić je bez odpowiedniej diagnostyki, do tego rosną. Konieczne jest wycięcie podejrzanego, rosnącego węzła. Nie ma co panikować, przyczyny mogą być różne, ale absolutnie muszą być wyjaśnione. Dobra morfologia i rtg o niczym nie świadczą, w twojej sytuacji w grę wchodzi tylko i wyłącznie pobranie podejrzanego węzła w całości do badania histopatologicznego.


Bardzo dziękuję za Rade, chyba nie mam wyjscia i pojde, tylko nie wiem czy czekać na to usg ktore mialam robić za 2 tygodnie czy lepiej pójść juz, moja rodzinna twierdzi ze jak teraz wyjdzie w usg ze sie nie powieksza juz to trzeba sobie je juz odpuscic bo widocznie taka moja ,,uroda ".i jesli nie zaczna ukladac sie w pakiety, i mowila ze owalne nie powinny byc groźne, tylko ze tej widocznej zatoki tłuszczowej nie maja nie wiem czemu.. Mam nadzieje ze te wezly dadza mi juz spokoj..

+0

autor: magda, dodał 2017-05-14 06:44komentuj

Ja bym poczekala na usg. Nie zgadzam się z Pawłem ze juz trzeba wyciąć. Nie rozmiar węzła jest najważniejszy. Mi onkolog nawet powiedział, że podzuchwowego by mi nie wyciął, bo nowotworowe bywają od święta. Do tego mają u Ciebie zachowany stosunek l/w. Ja bym zrobiła wymaz najpierw. Wycięcie to nie hop siup. Mi wyciął z kawałkiem mięśnia i muszę się rehabilitowac,bo mc ledwo rękę podnosilam.
> > O 20:43, dnia 2017-05-13 Paweł napisał(-a):
> > > Wymazu nie mialam , jedyne co ja mialam to tylko usg, morfologia, mocz i rtg, i przy tym jak mi wycinali miałam badania na toksoplazmoze i mononukleoze, i to by bylo na tyle, mowia żeby czekać i patrzeć czy rośnie. Mam nadzieje ze nic złego z tego nie wyniknie, i nie wiem czy isc w koncu z tym do hematologa czy czekać .
> >
> > Idź koniecznie do hematologa - węzły są za duże, żeby zostawić je bez odpowiedniej diagnostyki, do tego rosną. Konieczne jest wycięcie podejrzanego, rosnącego węzła. Nie ma co panikować, przyczyny mogą być różne, ale absolutnie muszą być wyjaśnione. Dobra morfologia i rtg o niczym nie świadczą, w twojej sytuacji w grę wchodzi tylko i wyłącznie pobranie podejrzanego węzła w całości do badania histopatologicznego.
>
>
> Bardzo dziękuję za Rade, chyba nie mam wyjscia i pojde, tylko nie wiem czy czekać na to usg ktore mialam robić za 2 tygodnie czy lepiej pójść juz, moja rodzinna twierdzi ze jak teraz wyjdzie w usg ze sie nie powieksza juz to trzeba sobie je juz odpuscic bo widocznie taka moja ,,uroda ".i jesli nie zaczna ukladac sie w pakiety, i mowila ze owalne nie powinny byc groźne, tylko ze tej widocznej zatoki tłuszczowej nie maja nie wiem czemu.. Mam nadzieje ze te wezly dadza mi juz spokoj..

+0

autor: Paweł, dodał 2017-05-14 12:09komentuj

A mi hematolog powiedział, że każdy węzeł powyżej 2,5 cm jest do wycięcia i zbadania i nie ma co zwlekać i szukać wymówek, żeby się diagnozować. Tu chodzi o życie i zdrowie człowieka! Wymaz guzik da, bo nie da żadnej odpowiedzi czy węzły rosną akurat od tego. Idź jak najszybciej do hematologa, on będzie wiedział co robić, do tego z krwi zrób sobie badanie LDH, koszt około kilkunastu złotych.

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-14 18:32komentuj

> O 12:09, dnia 2017-05-14 Paweł napisał(-a):
> A mi hematolog powiedział, że każdy węzeł powyżej 2,5 cm jest do wycięcia i zbadania i nie ma co zwlekać i szukać wymówek, żeby się diagnozować. Tu chodzi o życie i zdrowie człowieka! Wymaz guzik da, bo nie da żadnej odpowiedzi czy węzły rosną akurat od tego. Idź jak najszybciej do hematologa, on będzie wiedział co robić, do tego z krwi zrób sobie badanie LDH, koszt około kilkunastu złotych.Wybiore sie w tym tygodniu .. a to LDH co mogłoby powiedzieć, pod kątem czego to badanie jest ?

+0

autor: magda, dodał 2017-05-14 20:08komentuj

No widzisz, mi radiolog powiedział, że czasem węzeł może mieć 3 cm i nie być podejrzany, bo oś krótka jest mała. Więc co lekarz to inna opinia, sama się z tym spotkałam, i na pewno bym nie leciała od razu wycinać. Zdecydowanie hematologa odwiedzić, dobrego, niech on powie co i jak. Ldh, morfologia, crp, ob to coś co samemu można zrobić. I rtg powtórzyć. Wymaz uważam, że też zrobić trzeba, bo pod zuchwa najczęściej od gardła i zębów się powiększają
> A mi hematolog powiedział, że każdy węzeł powyżej 2,5 cm jest do wycięcia i zbadania i nie ma co zwlekać i szukać wymówek, żeby się diagnozować. Tu chodzi o życie i zdrowie człowieka! Wymaz guzik da, bo nie da żadnej odpowiedzi czy węzły rosną akurat od tego. Idź jak najszybciej do hematologa, on będzie wiedział co robić, do tego z krwi zrób sobie badanie LDH, koszt około kilkunastu złotych.

+0

autor: izabelakier1, dodał 2017-05-15 17:40komentuj

> O 20:08, dnia 2017-05-14 magda napisał(-a):
> No widzisz, mi radiolog powiedział, że czasem węzeł może mieć 3 cm i nie być podejrzany, bo oś krótka jest mała. Więc co lekarz to inna opinia, sama się z tym spotkałam, i na pewno bym nie leciała od razu wycinać. Zdecydowanie hematologa odwiedzić, dobrego, niech on powie co i jak. Ldh, morfologia, crp, ob to coś co samemu można zrobić. I rtg powtórzyć. Wymaz uważam, że też zrobić trzeba, bo pod zuchwa najczęściej od gardła i zębów się powiększają
> > A mi hematolog powiedział, że każdy węzeł powyżej 2,5 cm jest do wycięcia i zbadania i nie ma co zwlekać i szukać wymówek, żeby się diagnozować. Tu chodzi o życie i zdrowie człowieka! Wymaz guzik da, bo nie da żadnej odpowiedzi czy węzły rosną akurat od tego. Idź jak najszybciej do hematologa, on będzie wiedział co robić, do tego z krwi zrób sobie badanie LDH, koszt około kilkunastu złotych.


jutro zrobię LDH, więc pojutrze będę miała wynik i może czegoś się dowiem, mam nadzieje

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-16 15:38komentuj

> O 17:40, dnia 2017-05-15 izabelakier1 napisał(-a):
> > O 20:08, dnia 2017-05-14 magda napisał(-a):
> > No widzisz, mi radiolog powiedział, że czasem węzeł może mieć 3 cm i nie być podejrzany, bo oś krótka jest mała. Więc co lekarz to inna opinia, sama się z tym spotkałam, i na pewno bym nie leciała od razu wycinać. Zdecydowanie hematologa odwiedzić, dobrego, niech on powie co i jak. Ldh, morfologia, crp, ob to coś co samemu można zrobić. I rtg powtórzyć. Wymaz uważam, że też zrobić trzeba, bo pod zuchwa najczęściej od gardła i zębów się powiększają
> > > A mi hematolog powiedział, że każdy węzeł powyżej 2,5 cm jest do wycięcia i zbadania i nie ma co zwlekać i szukać wymówek, żeby się diagnozować. Tu chodzi o życie i zdrowie człowieka! Wymaz guzik da, bo nie da żadnej odpowiedzi czy węzły rosną akurat od tego. Idź jak najszybciej do hematologa, on będzie wiedział co robić, do tego z krwi zrób sobie badanie LDH, koszt około kilkunastu złotych.
>
>
> jutro zrobię LDH, więc pojutrze będę miała wynik i może czegoś się dowiem, mam nadzieje

LdH wyszło mi 374, to dobrze ?

+0

autor: Amelia, dodał 2017-05-16 17:42komentuj

A jaka jest norma na wyniku? Niekiedy jest 220,a innym razem 480.

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-16 17:46komentuj

> O 17:42, dnia 2017-05-16 Amelia napisał(-a):
> A jaka jest norma na wyniku? Niekiedy jest 220,a innym razem 480.


Mowili ze ogolnie jest 220 ale u nich przyjęta jest ta większa nie wiem czemu. To mam podwyższone czy jak to z tymi normami?

+0

autor: Amelia, dodał 2017-05-16 19:26komentuj

W każdym laboratorium obok wyniku jest wpisany zakres norm. Każde laboratorium ma inne normy , bo używają innych testów i odczynników. Czy na twoim wyniku nie ma wpisanej normy?? Zazwyczaj dla LDH jest ok. do 220 U/l i wtedy oznacza to , że masz podwyższone LDH i powinnaś diagnozować swoje węzły (są duże, rosną od długiego czasu)

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-16 19:29komentuj

> O 19:26, dnia 2017-05-16 Amelia napisał(-a):
> W każdym laboratorium obok wyniku jest wpisany zakres norm. Każde laboratorium ma inne normy , bo używają innych testów i odczynników. Czy na twoim wyniku nie ma wpisanej normy?? Zazwyczaj dla LDH jest ok. do 220 U/l i wtedy oznacza to , że masz podwyższone LDH i powinnaś diagnozować swoje węzły (są duże, rosną od długiego czasu

Tak 220, a myślisz ze to ma jakis związek z tymi wezlami, czy moze byc jakas inna przyczyna podwyższenia?

+0

autor: Paweł, dodał 2017-05-16 20:39komentuj

Podwyzszone LDH i powiekszajace sie wezly o dlugosci ponad 3 cm to az nadto, zeby jak najszybciej wyciac wezly do badania. Nie daj sie zbyc, jak najszybciej do hematologa, pokaz wszystkie badania i nie daj sobie wmowic zadnych obserwacji, wymazow, powtorzonych badan itp. tylko pierwszy wolny termin na wyciecie wezla w calosci.

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-05-17 12:06komentuj

> O 20:39, dnia 2017-05-16 Paweł napisał(-a):
> Podwyzszone LDH i powiekszajace sie wezly o dlugosci ponad 3 cm to az nadto, zeby jak najszybciej wyciac wezly do badania. Nie daj sie zbyc, jak najszybciej do hematologa, pokaz wszystkie badania i nie daj sobie wmowic zadnych obserwacji, wymazow, powtorzonych badan itp. tylko pierwszy wolny termin na wyciecie wezla w calosci.Bylam dzis u hematologa. Powiedział zeby narazie przeczekać. A 24 czerwca jak on wróci z urlopu zrobi mi PET i powiedział ze moze znowu zareagowaly tak na infekcje

+0

autor: Izabelakier1, dodał 2017-07-28 12:00komentuj

> O 12:06, dnia 2017-05-17 Izabelakier1 napisał(-a):
> > O 20:39, dnia 2017-05-16 Paweł napisał(-a):
> > Podwyzszone LDH i powiekszajace sie wezly o dlugosci ponad 3 cm to az nadto, zeby jak najszybciej wyciac wezly do badania. Nie daj sie zbyc, jak najszybciej do hematologa, pokaz wszystkie badania i nie daj sobie wmowic zadnych obserwacji, wymazow, powtorzonych badan itp. tylko pierwszy wolny termin na wyciecie wezla w calosci.
>
>


>
> Bylam dzis u hematologa. Powiedział zeby narazie przeczekać. A 24 czerwca jak on wróci z urlopu zrobi mi PET i powiedział ze moze znowu zareagowaly tak na infekcje


Mialam robioną tomigrafie klatki piersiowej i wyszło mi ze mam guzka podoplucnowego w s. 6 płuca prawego o sr. 6 mm. W obrębie wnęki prawego płuca obszar hypodensyjny orientacyjnie 16x11.5 mm prawdopodobnie węzłowy. Kilka niepowiekszonych węzłów chłonnych w dolnym biegunie wnęki lewego płuca do 8 mm. W osi krótkiej, poza tym pojedyncze węzły chłonne srodpiersia do 8 mm . W srodpiersiu obszar tkankowy o wym. 20x22mm o cechach resztkowej grasicy. Jak myślicie, to dobry wynik ? Dodam ze ciągle mam podwyższone LDH w granicach 350

+0Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :