SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Jaxx88

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 11
ogółem: 8810408
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Gronkowiec
142013-10-16 12:32
autor: kate2045, dodał 2013-08-20 12:01komentuj

Witam was

Jestem już po leczeniu 7 miesięcy i od jakiegoś czasu strasznie boli mnie gardło oraz wyskoczył mi węzeł nadobojczykowy o średnicy 7 mm. Byłam u laryngologa i jak się okazało to złapałam bakterie paciorkowca i gronkowca umiejscowiły się na migdałach.Dostałam antybiotyki ale chyba słabo działa bo biorę już go tydzien czasu i nie zauważyłam żadnej poprawy. Prosze czy ktoś z was tak miała taką sytuację. Czy ten wezeł mógł mi wyskoczyc z powodu tych bakterii. Do tego robiłam wyniki krwii i mam podwyższony hormon TSH 5,56.
Proszę o poradę
Pozdrawiam

autor: Tilia, dodał 2013-08-20 13:39komentuj

> O 12:01, dnia 2013-08-20 kate2045 napisał(-a):
> Witam was
>
> Jestem już po leczeniu 7 miesięcy i od jakiegoś czasu strasznie boli mnie gardło oraz wyskoczył mi węzeł nadobojczykowy o średnicy 7 mm. Byłam u laryngologa i jak się okazało to złapałam bakterie paciorkowca i gronkowca umiejscowiły się na migdałach.Dostałam antybiotyki ale chyba słabo działa bo biorę już go tydzien czasu i nie zauważyłam żadnej poprawy. Prosze czy ktoś z was tak miała taką sytuację. Czy ten wezeł mógł mi wyskoczyc z powodu tych bakterii. Do tego robiłam wyniki krwii i mam podwyższony hormon TSH 5,56.
> Proszę o poradę
> Pozdrawiam

Ja bym zrobiła USG szyi. Ale u mnie zdiagnozowali ziarnicę właśnie po powiększonym węźle nadobojczykowym. Jednym jedynym widocznym. Kiedy masz wizytę kontrolną u onkologa?

+0

autor: beata79, dodał 2013-08-20 14:56komentuj

Ja po chemioterapii łapałam na zmianę gronkowce i paciorkowce. Objawiało się to u mnie kaszlem i ciągłym wrażeniem, że gardło i migdały mam pokryte nalotem. Węzły chłonne były przy tym ok, ale z tego co wiem węzły szyjne mogą reagować na takie zmiany bakteryjne.
Po kuracji antybiotykiem wszystko minęło.
Co do podwyższonego TSH to może być lekka niedoczynnośc tarczycy ale raczej nie ma ona wpływu na powiększone węzły obojczykowe.

+0

autor: kate2045, dodał 2013-08-20 16:27komentuj


Czyli co te bakterie moga wywoływac takie zmiany? Ja mam nalot na migdałach czopy ropne a do tego strasznie boli mnie prawy migdał biore już tydzień czasu antybiotyk biodroxil ale nie czuję żadnej poprawy a może jest źle dobrany antybiotyk?Wizytę u hematologa mam 11 wrzesnia więc raczej do tego czasu poczekam z usg najwyżej ten lekarz zleci mi usg. A na to badanie nie będę musiała długo czekać.

Mam nadzieję że ten węzełek to od tych bakterii. Wspomnę o tym że miałam 12 ABVD bez radioterapii bo pet po 4 chemii juz wykazał mi Całkowita remisje metaboliczną i po zakończeniu leczenia pet był bez zmian. TK klatki piersiowej po 4 miesiacach od zakonczenia leczenia i wszystko było czyste nawet wchłonał mi się ten węzeł.

+0

autor: beata79, dodał 2013-08-21 09:56komentuj

Ja nie pamiętam już jaki antybiotyk dostałam na gronkowca, bo było to ponad dwa lata temu. Pamiętam dokładnie ten nalot, bo tak mi on przeszkadzał, że wymiotowałam przez niego... na badaniach PET wciąż "świeciły" moje migdałki i ściana gardła, a nie było wiadomo dlaczego. Dopiero po pobraniu wymazu okazało się, że to gronkowiec, którego najprawdopodobniej dostałam w bonusie przy wycięciu węzła podżuchwowego. Po zwalczeniu gronkowca PET nie wykazywał już zmian w gardle i na migdałach.
Co do Twojego węzła obojczykowego to raczej nie sądzę żeby był wynikiem gronkowca - raczej reagowałyby węzły szyjne...ale nie wiem tego na pewno. Może to jakaś zwłókniała pozostałość po ZZ. Poczekaj na wizytę, bo z tego co piszesz masz ją już niedługo.

+0

autor: PAula, dodał 2013-08-21 12:04komentuj

> O 16:27, dnia 2013-08-20 kate2045 napisał(-a):
>
> Czyli co te bakterie moga wywoływac takie zmiany? Ja mam nalot na migdałach czopy ropne a do tego strasznie boli mnie prawy migdał biore już tydzień czasu antybiotyk biodroxil ale nie czuję żadnej poprawy a może jest źle dobrany antybiotyk?Wizytę u hematologa mam 11 wrzesnia więc raczej do tego czasu poczekam z usg najwyżej ten lekarz zleci mi usg. A na to badanie nie będę musiała długo czekać.
>
> Mam nadzieję że ten węzełek to od tych bakterii. Wspomnę o tym że miałam 12 ABVD bez radioterapii bo pet po 4 chemii juz wykazał mi Całkowita remisje metaboliczną i po zakończeniu leczenia pet był bez zmian. TK klatki piersiowej po 4 miesiacach od zakonczenia leczenia i wszystko było czyste nawet wchłonał mi się ten węzeł.

Witaj. Ja również zmagałam się z gronkowcem w gardle i w nosie. Najważniejsze jest dobranie skutecznego antybiotyku na podstawie antybiogramu, czy miałaś coś takiego. Przy wymazie powinni zbadać co to jest i jeśli wyjdą jakieś bakterie to powinien być opis na jakie antybiotyki dana bakteria jest wrażliwa. U mnie np. gronkowiec był nie wrażliwy na penicyliny i branie takiego antybiotyku mijałoby się z celem, gdyż i tak by nie pomógł a dodatkowo osłabiłby jeszcze odporność. Mnie ulgę przyniosła kuracja antybiotykiem trwająca 14 dni plus szczepionka LUIVAC, którą bierze się przez 28 dni,później 28 dni przerwy i ponownie 28 dni szczepionki. Wcześniej gardło bolało mnie przez pół roku...Węzłów jednak nie miałam powiększonych.
Pozdrawiam.

+0

autor: kate2045, dodał 2013-08-21 16:24komentuj

No czyli mam rozumieć że te moje węzły to nawrót choroby :-(.Boję się okropnie. Ten antybiotyk który biorę był wskazany w tym wymazie że niby na tego gronkowca ten antybiotyk powinien działać. Jestem strasznie roztrzęsiona. Głowa boli uszy bolą. Robiłam wyniki krwii i są w miarę normalne. Martwię się strasznie nie chcę przeżywać kolejnego leczenia. Nie wiem czy dam radę :-(((

+0

autor: PAula, dodał 2013-08-21 17:21komentuj

> O 16:24, dnia 2013-08-21 kate2045 napisał(-a):
> No czyli mam rozumieć że te moje węzły to nawrót choroby :-(.Boję się okropnie. Ten antybiotyk który biorę był wskazany w tym wymazie że niby na tego gronkowca ten antybiotyk powinien działać. Jestem strasznie roztrzęsiona. Głowa boli uszy bolą. Robiłam wyniki krwii i są w miarę normalne. Martwię się strasznie nie chcę przeżywać kolejnego leczenia. Nie wiem czy dam radę :-(((

Spokojnie...Zaczekaj na efekty leczenia antybiotykiem. Kiedy masz kolejną wizytę u onkologa? Być może warto zrobić usg tego węzła, wtedy będziesz wiedzieć coś więcej bo na razie to tylko domysły. Głowa do góry, pozdrawiam serdecznie.

+0

autor: kate2045 , dodał 2013-08-21 17:58komentuj

Wizyte u hematologa mam 11wrzesnia ale spróbuje jutro zadzwonic i przyśpieszyć ten termin. Robiłam usg tego węzła 2 miesiące temu i lekarz powiedział że ma on 7 mm i raczej odczynowy albo infekcyjny. Ale wtedy mnie nic nie bolało. A teraz boli szyja gardło uszy.

+0

autor: PAula, dodał 2013-08-21 20:33komentuj

> O 17:58, dnia 2013-08-21 kate2045 napisał(-a):
> Wizyte u hematologa mam 11wrzesnia ale spróbuje jutro zadzwonic i przyśpieszyć ten termin. Robiłam usg tego węzła 2 miesiące temu i lekarz powiedział że ma on 7 mm i raczej odczynowy albo infekcyjny. Ale wtedy mnie nic nie bolało. A teraz boli szyja gardło uszy.

11 wrzesień już niedługo więc jeśli dasz radę wytrzymać psychicznie to poczekałabym do skończenia antybiotyku bo być może węzełek się zmniejszy po nim :)
Gardło i uszy mogą boleć właśnie od gronkowca, może ten ból promieniować na szyję, mnie również wszystko bolał, nie mogłam przełykać i wszystko wydawało mi się opuchnięte. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze, pozdrawiam :)

+0

autor: kate2045, dodał 2013-10-14 12:48komentuj


Witam

po antybiotyku może z miesiąc gardło mnie nie bolało ale teraz znowu zaczęło boleć. Masakra jakaś. Byłam u hematologa który stwierdził że ten węzeł jest infekcyjny on jak tylko gardło troche mnie boli to sie trochę powiększa i boli:-(. Hematolog zaproponował żebym zrobiła jeszcze raz wymaz z gardła i ewnetulanie wzięła jakaś szczepionkę przeciwko tym bakteriom. Co o tym sądzicie?

+0

autor: PAula, dodał 2013-10-15 07:15komentuj

> O 12:48, dnia 2013-10-14 kate2045 napisał(-a):
>
> Witam
>
> po antybiotyku może z miesiąc gardło mnie nie bolało ale teraz znowu zaczęło boleć. Masakra jakaś. Byłam u hematologa który stwierdził że ten węzeł jest infekcyjny on jak tylko gardło troche mnie boli to sie trochę powiększa i boli:-(. Hematolog zaproponował żebym zrobiła jeszcze raz wymaz z gardła i ewnetulanie wzięła jakaś szczepionkę przeciwko tym bakteriom. Co o tym sądzicie?

Hej! Ja właśnie po zakończeniu antybiotykoterapii brałam doustnie szczepionkę LUIVAC i po tej kuracji już 3 lata mam spokój z bólem gardła. Najważniejsze, żeby w składzie takiej szczepionki były bakterie gronkowca złocistego bo w przeciwnym razie to nie przyniesie efektu.
Pozdrawiam.

+0

autor: kate2045, dodał 2013-10-15 10:26komentuj


Ok ale czy ta szczepionka LUIVAC ma własnie w sobie tego gronkowca?Czy mam w jakis sposób sugerować lekarzowi co powinien mi przepisać?

+0

autor: PAula, dodał 2013-10-15 13:02komentuj

> O 10:26, dnia 2013-10-15 kate2045 napisał(-a):
>
> Ok ale czy ta szczepionka LUIVAC ma własnie w sobie tego gronkowca?Czy mam w jakis sposób sugerować lekarzowi co powinien mi przepisać?

Tak, Luivac zawiera w składzie gronkowca złocistego. Mnie pomogła, trzymam zatem kciuki za Ciebie :)

+0

autor: kate2045, dodał 2013-10-16 12:32komentuj> Tak, Luivac zawiera w składzie gronkowca złocistego. Mnie pomogła, trzymam zatem kciuki za Ciebie :)


Dziękuje bardzo za pomoc, mam nadzieję że sie uda. pozdrawiam :-)

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :