SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Katrin1121

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 7
ogółem: 8810404
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Wynik TK po 6 cyklach ABVD prośba o radę
82013-05-10 21:55
autor: Lena, dodał 2013-05-10 17:18komentuj

Dziś odebrałam wynik TK i trochę się zmartwiłam.
Moja masa w śródpiersiu z 6 cm zmalała do 1,8, więc pewnie będę miała radio. W opisie jest niepełna remisja :( Za 2 tygodnie mam PET i wtedy będzie jasne czy to jest aktywne czy nie. Czy ktoś po chemii a przed radio miał taki wynik a po radio było już ok czyli całkowita remisja???

Do tego mam zmiany w płucach pochemiczne czyli zagęszczenia miąższowe ;((( We wtorek wizyta u onkologa i pewnie dostanę steryd. Czy ktoś z Was tak miał? Jak wygląda leczenie takich zmian? Ledwo oddycham :(

autor: Ilka6@autograf.pl, dodał 2013-05-10 17:45komentuj

> O 17:18, dnia 2013-05-10 Lena napisał(-a):
> Dziś odebrałam wynik TK i trochę się zmartwiłam.
> Moja masa w śródpiersiu z 6 cm zmalała do 1,8, więc pewnie będę miała radio. W opisie jest niepełna remisja :( Za 2 tygodnie mam PET i wtedy będzie jasne czy to jest aktywne czy nie. Czy ktoś po chemii a przed radio miał taki wynik a po radio było już ok czyli całkowita remisja???
>
> Do tego mam zmiany w płucach pochemiczne czyli zagęszczenia miąższowe ;((( We wtorek wizyta u onkologa i pewnie dostanę steryd. Czy ktoś z Was tak miał? Jak wygląda leczenie takich zmian? Ledwo oddycham :(
>Witaj Leno:) Ja po zakończonej chemii nie miałam żadnych badań 2 tygodnie po zaczęłam radioterapie 15 naświetlań. Tydzień po zakończonej radioterapii zaczął się okropny duszący kaszel w nocy nie mogłam spać dusiłam się. Udałam się do mojej kliniki w Krakowie na Kopernika zrobili mi prześwietlenie i wyszło miękkie zagęszczenie miąższowe... Dostałam na to steryd encotron brałam go ponad miesiąc zaczęłam od dawki 40 mg z redukcją o 5 mg co 4 dni. Kaszel ustąpił całkowicie:) pozostały tylko dodatkowe 5 kg na wadze ach ten apatyt przy sterydach:)

+0

autor: Lena, dodał 2013-05-10 19:32komentuj

Dzięki! Wiem, że jak dostanę steryd to muszę mało jeść bo i tak przytyłam po chemii a nie stać mnie na nowe ciuchy :(
A po tym encortonie miałaś znów badania i było ok?

+0

autor: Gizmo, dodał 2013-05-10 19:52komentuj

Ja miałam również po chemii pozostałości na płucach wielkości około 2 na 1.5cm a po radioterapii wszystko zginęło. W opisie nie miałam żadnych zagęszczeń ale też ledwo oddychałam - przeszło samo po około mcu.

+0

autor: Ptak123, dodał 2013-05-10 20:40komentuj

Miał moze ktoś taki przypadek .Córka leczy sie w Norwegi ,po 8 wlewie córka miała badanie tomografem .Wyszło ,że ma zagęszczenie na płucach.Lekarz zadecydował ,że 4 ostatnie wlewy będą bez jednego leku który najbardziej niszczy płuca .Czy ktoś w Polsce miał podobnie ?

+0

autor: Lena, dodał 2013-05-10 20:55komentuj

Gizmo, miałaś wyjściowo zmiany w płucach czy po chemii? Ja wyjściowo miałam nadobojczyk i śródpiersie, teraz zostało 18 mm w śródpiersiu, a w płucach to zapalenie :(

+0

autor: PabloP, dodał 2013-05-10 21:03komentuj

> O 20:40, dnia 2013-05-10 Ptak123 napisał(-a):
> Miał moze ktoś taki przypadek .Córka leczy sie w Norwegi ,po 8 wlewie córka miała badanie tomografem .Wyszło ,że ma zagęszczenie na płucach.Lekarz zadecydował ,że 4 ostatnie wlewy będą bez jednego leku który najbardziej niszczy płuca .Czy ktoś w Polsce miał podobnie ?

Ja miałem bardzo podobnie. Dwa ostatnie wlewy były bez bleomycyny. Po chemioterapii brałem przez 2 miesiące metypred w niewielkich dawkach i wszystkie zmiany ustąpiły.

+1

autor: Ygonx, dodał 2013-05-10 21:16komentuj

> O 17:18, dnia 2013-05-10 Lena napisał(-a):
> Dziś odebrałam wynik TK i trochę się zmartwiłam.
> Moja masa w śródpiersiu z 6 cm zmalała do 1,8, więc pewnie będę miała radio. W opisie jest niepełna remisja :( Za 2 tygodnie mam PET i wtedy będzie jasne czy to jest aktywne czy nie. Czy ktoś po chemii a przed radio miał taki wynik a po radio było już ok czyli całkowita remisja???
>
> Do tego mam zmiany w płucach pochemiczne czyli zagęszczenia miąższowe ;((( We wtorek wizyta u onkologa i pewnie dostanę steryd. Czy ktoś z Was tak miał? Jak wygląda leczenie takich zmian? Ledwo oddycham :(

Żonie po 6 ABVD zrobili PET(po miesiacu), wynik -aktywna postac chlonniaka o niskim poziomie metabolizmu, wezly oczywiscie sie pomiejszyly, pozniej naswietlenia, pet po 3 miesiacach i całkowita remisja. Wiec głowa do gory nie wszyscy po ABVD maja całkowita remisje.

+0

autor: Ilka6@autograf.pl, dodał 2013-05-10 21:55komentuj

Po odstawieniu encortonu nie miałam żadnego badania kaszel całkowicie ustał i osłuchowo było już ok więc żadnego badania nie robili. 3 miesiące od radioterapii był kontrolny pet wykazał remisje ale z pozostałością 23x50x37mm w sródpiersiu więc nie tak mało tego pozostało.... w sierpniu kontrolny TK więc zobaczymy czy coś się pomniejszyło...

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :