SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Moonligth

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 83
ogółem: 8789814
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
meszek na twarzy po chemioterapii
82017-10-01 21:48
autor: laLoona, dodał 2012-03-04 01:29komentuj

Ponad miesiąc temu skończyłam chemioterapię. Dziś zauważyłam na buzi mały meszek, ale wszędzie, nie tylko na policzkach, ale na brodzie, wszędzie. Jestem załamana! Nigdy nie miałam z tym problemów! Czy ktoś z Was zauwazył u siebie po leczeniu coś podobnego? Ratuunkuu. ;(

autor: anetka_945, dodał 2012-03-04 10:57komentuj

> O 01:29, dnia 2012-03-04 laLoona napisał(-a):
> Ponad miesiąc temu skończyłam chemioterapię. Dziś zauważyłam na buzi mały meszek, ale wszędzie, nie tylko na policzkach, ale na brodzie, wszędzie. Jestem załamana! Nigdy nie miałam z tym problemów! Czy ktoś z Was zauwazył u siebie po leczeniu coś podobnego? Ratuunkuu. ;(

Może to efekt sterydów? Czym Cię leczyli?

+0

autor: laLoona, dodał 2012-03-04 10:58komentuj

> O 10:57, dnia 2012-03-04 anetka_945 napisał(-a):
> > O 01:29, dnia 2012-03-04 laLoona napisał(-a):
> > Ponad miesiąc temu skończyłam chemioterapię. Dziś zauważyłam na buzi mały meszek, ale wszędzie, nie tylko na policzkach, ale na brodzie, wszędzie. Jestem załamana! Nigdy nie miałam z tym problemów! Czy ktoś z Was zauwazył u siebie po leczeniu coś podobnego? Ratuunkuu. ;(
>
> Może to efekt sterydów? Czym Cię leczyli?
Brałam tylko Zarzio i przeciwwymiotny Setronon.

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-03-04 21:16komentuj

Ha, ha, ha....przepraszam za śmiech ale przypomniało mi się moje przerażenie kiedy odkryłam na swojej twarzy "brodę":) pragnę Cię uspokoić, że ten meszek nie zagości długo na Twojej twarzy. Mój zniknął, wytarł się tak jak wycierają się włoski małemu dziecku (zgodnie z tym co powiedział mój lekarz ten meszek zdarza się bardzo często po najróżniejszych chemioterapiach i raczej nie jest uzależniony od sterydów, które się przy okazji dostaje). Od znajomej dostałam małą radę, która się u mnie sprawdziła - pod podkład należy nakładać bazę silikonową, bo dzięki niej ten meszek jest mniej widoczny. Baza silikonowa jest dostępna w każdym kosmetycznym i kosztuje grosze. W żadnym razie nie próbuj tego depilować (to na wszelki wypadek gdyby Ci przyszło do głowy:)).

+0

autor: laLoona, dodał 2012-03-04 22:25komentuj

Gizmo, Ty się śmiejesz, a mnie to dobiło bardziej niż ścięcie włosów... A depilacja plastrami z woskiem do twarzy? Po jakim czasie Ci się to starło..?

+0

autor: Gizmo, dodał 2012-03-04 22:38komentuj

Szczerze powiedziawszy nie umiem dokładnie tego określić, jakoś nauczyłam się TO maskować i któregoś dnia zauważyłam, że tego już nie ma:) tak w przybliżeniu to trwało około 2-3 miesięcy, ale ten meszek jak już przestał rosnąć, to wycierał się z każdym dniem. Ja bym nie ryzykowała z żadnym woskiem. Przecież jak stosujesz depilacje woskiem to włosy odrastają wolniej ale za każdym razem są mocniejsze. No ale Ty zrobisz jak uważasz:)

+0

autor: pakuchna, dodał 2012-04-03 19:27komentuj

Po ok. 3 miesiącach całkowicie zniknie :) Też mi się pojawił nie tylko na twarzy, ale również na klatce piersiowej. Wszystko zniknęło:)

+0

autor: ELI, dodał 2017-10-01 10:06komentuj

cześc jestem równiez po chemiote
rapi ten meszek na tważy mnie dobija tak samo jak moja waga myslałam o kremie do depilacii ale moze warto poczekac jak mówicie że sam zniknie

+0

autor: karolina, dodał 2017-10-01 21:48komentuj

> O 10:06, dnia 2017-10-01 ELI napisał(-a):
> cześc jestem równiez po chemiote
> rapi ten meszek na tważy mnie dobija tak samo jak moja waga myslałam o kremie do depilacii ale moze warto poczekac jak mówicie że sam zniknie

zniknie :) ja w lutym skonczylam chemiee, mialam tez włoski na calej twarzy. Teraz już sie wytarly :)))

+0

Podobne tematy:



Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2018 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :