SPOŁECZNOŚĆ
 kalendarz
ZIARNICA
 Co to za choroba?
  etiologia
  objawy
  rozpoznanie
  klasyfikacja
  historia ZZ

 Jak nas leczą?
  chemioterapia
   abvd
   mopp
  immunoterapia
  radioterapia
  chirurgia
  przeszczep szpiku

 Warto wiedzieć
  afereza
  przeszczep
  cytostatyki
  kontrola
  półpasiec
  USG

 Skutki leczenia
  włosy
  skóra
  pamięć
  płodność
  psychika
  pełna lista

FORUM
wyciąg z netykiety
 ogólne
 czy mam ziarnicę?
 chemioterapia
 radioterapia
 przeszczep
 kulinarnie
 hyde park
wyszukaj na forum
 
najczęściej szukane frazy

OPOWIADANIA
 bez happy endu?
 radioterapia
 nasza ZZ
 pamiętnik Heli
 historia - Anetka
 historia - Baldi
 historia - Binka
 historia - Carinka
 historia - Dzidka
 historia - Tomaszek
 historia - Volcano
 anegdoty

AKTYWNE SONDY
historia sond

Z POLA WALKI
Lista blogów

GALERIE
 ozdrowieńcy
 trzy twarze
 łyso Ci?

Marysia Kotvica

WASZE WPISY
 komentarze stron
 księga gości

RÓŻNOŚCI
 archiwum
 tu jesteśmy
 geolokalizacja
 strony użytkowników

LICZNIK
 on-line: 1
gości: 1
użytkowników: 0

dzisiaj: 17
ogółem: 8815741
licznik od: 09.02.2006

TWOJE KONTO
zapomniałem hasła
login:
hasło:

pamiętaj mnie

NIE MASZ KONTA?
załóż sobie
po co mi konto?

zarejestrowanych: 1492

REKLAMA :)

-- OGÓLNE - CHEMIOTERAPIA - RADIOTERAPIA - PRZESZCZEP - HYDE PARK --
: Spis Wiadomości :: Utwórz Nowy Wątek :

- wątki z ostatniego tygodnia - BEZ ODPOWIEDZI -
+ nowe podforum: KULINARNIE +


postówmodyfikacja
Nawrót?
52011-06-30 23:58
autor: Pepe, dodał 2010-08-22 00:15komentuj

Witajcie. Jestem 1.5 roku po chemii i troszkę ponad rok po radio. Moim głównym objawem był ból po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu. Dziś po wypiciu wina pojawił się ból. Co prawda przebiegło to nieco inaczej, bo reakcja nie była natychmiastowa jak niegdyś, gdy wystarczyło prawie że moje usta zetknęły się tylko z piwem czy winem, by wywołać ból. Dziś pojawił się jakieś pół godziny po wypiciu. Przez te 1.5 roku piłam dość często i poza jednym przypadkiem ten ból się nie pojawił. Ten jeden przypadek miał miejsce w boże narodzenie,kilka dni przed pierwszym badaniem po całkowitym zakończeniu leczenia. Jednak w badaniu nadal widniał bardzo dobry wynik, całkowita regresja, nic się nie zwiększyło nawet o milimetr od ostatniego badania(czyli w okresie około 6 miesięcy).Spisałam to na karb stresu przed badaniem, który wywołał jakiś ból fantomowy. Dziś jestem miesiąc przed badaniem i właściwie nieco o nim myślała. W każdym razie chciałam się tym podzielić i zapytać czy ktoś miał podobną sytuacje, lub czy pojawiły się jakieś objawy po wyleczeniu i nie koniecznie oznaczały one nawrót choroby? Bardzo się martwię.

autor: Tomasz, dodał 2010-08-22 08:39komentuj

Ból głowy po wypitym alkoholu nie ma nic wspólnego z nawrotem ziarnicy. Przy chorobie pojawiają się czasami bóle węzłów po alkoholu, ale w głowie nie ma ani jednego supełka, a może ona boleć po prostu z powodu ciśnienia, które się zwiększa po wypiciu alkoholu.

+0

autor: Pepe, dodał 2010-08-22 12:47komentuj

> O 08:39, dnia 2010-08-22 Tomasz napisał(-a):
> Ból głowy po wypitym alkoholu nie ma nic wspólnego z nawrotem ziarnicy. Przy chorobie pojawiają się czasami bóle węzłów po alkoholu, ale w głowie nie ma ani jednego supełka, a może ona boleć po prostu z powodu ciśnienia, które się zwiększa po wypiciu alkoholu.


Nie chodzi o ból głowy(nigdzie o bólu głowy nie pisałam), tylko o ból ramienia(fakt, nie uściśliłam tego; o ból węzełków właśnie chodzi),który jak wspominałam wyżej był głównym objawem choroby w moim przypadku

+0

autor: Krisspolonia, dodał 2010-08-23 08:01komentuj

> O 12:47, dnia 2010-08-22 Pepe napisał(-a):
> > O 08:39, dnia 2010-08-22 Tomasz napisał(-a):
> > Ból głowy po wypitym alkoholu nie ma nic wspólnego z nawrotem ziarnicy. Przy chorobie pojawiają się czasami bóle węzłów po alkoholu, ale w głowie nie ma ani jednego supełka, a może ona boleć po prostu z powodu ciśnienia, które się zwiększa po wypiciu alkoholu.
>
>
> Nie chodzi o ból głowy(nigdzie o bólu głowy nie pisałam), tylko o ból ramienia(fakt, nie uściśliłam tego; o ból węzełków właśnie chodzi),który jak wspominałam wyżej był głównym objawem choroby w moim przypadku

Poczytaj na forum o bólach po alkoholu.
To Cię powinno uspokoić.

+0

autor: Piotr, dodał 2010-09-13 00:57komentuj

I nie pij.

+0

autor: Co moze oznaczac list z kliniki po 15 latach?, dodał 2011-06-30 23:58komentuj

15 lat po ziarnicy II A. Czuje sie słabo, zawroty głowy itp Robie RTG, po czym boli mnie cały dzień kregosłup. Po kilku dniach klinika wysyła mi list ,,W związku z wynikiem RTG kl. piersiowej prosimy o zgłoszenie sie w najblizszych dniach do tut. I.O. ,, CZY TO OZNACZA ZE WYNIK JEST ZŁY ? JAKI JMOZE BYC POWÓD WYSŁANIA LISTU ? bardzo prosze o porade jesli ktos dostal tez taki list. Dziekuje..

+0

Podobne tematy:Wypowiedzi na forum dyskusyjnym zawierają indywidualne zdanie ich autorów, jeśli nie zgadzasz się z czymś - masz pełne prawo do wypowiadania się. Każdy autor odpowiada za swoje odpowiedzi. Forum dyskusyjne w serwisie ziarnica.pl nie jest miejscem pozwalającym na diagnozy medyczne, może pomóc rozwiać Twoje wątpliwości jednak nie zastąpi fizycznego kontaktu z lekarzem - jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zanotuj je i skonsultuj ze swoim lekarzem prowadzącym.
Ziarnica.pl ma charakter czysto informacyjny i nie jest związana finansowo bądź w jakikolwiek inny sposób z żadnym ośrodkiem medycznym, firmą farmaceutyczną, dystrybutorem leków, paraleków, cudownych soczków czy też organizacjami zajmującymi się "pomocą" chorym na ziarnicę. Utrzymuje się z prywatnych środków. Jeśli chcesz pomóc w jego rozwoju kliknij tutaj.

: (c) 2000-2019 www.ziarnica.pl :: polityka prywatności :: POMOC :: darowizna :: od autora :: statystyka strony :
: copyright - prawa autorskie zastrzeżone :